Mužstvo dočasně přebírá Milan Kašpárek, dosavadní hlavní trenér Jaroslav Liška se přesune na pozici jeho asistenta a Vladimír Kolek u týmu končí. Důvodem jsou neuspokojivé výkony momentálně druhého týmu prvoligové tabulky.

„Výkony mužstva v posledních týdnech neodpovídají našim ambicím. Jsme si vědomi, že na trhu momentálně není trenérská osobnost, kterou by náš tým potřeboval, přesto jsme se rozhodli řešit vzniklou situaci bez dalšího odkladu a současné trenéry jsme odvolali. Mužstvo převezme pan Milan Kašpárek,“ komentoval dopolední změny generální manažer klubu Jaroslav Veverka.

Jaroslav Liška a Vladimír Kolek byli do svých funkcí jmenováni v hektickém letním období, kdy tehdejší hlavní trenér Radim Rulík toužil odejít do slovenského Popradu, kde měl působit nově vznikající tým HC Lev, který si dělal pomyšlení na účast v Kontinentální hokejové lize. Přestože nové trenérské dvojici vstup do ligového ročníku výsledkově vyšel, herní projev mužstva nebyl ideální. Zejména kvůli nepřesvědčivým výkonům týmu došlo v pondělí 1. listopadu ke změně ve trenérském složení.

Milan Kašpárek působí v KLH Chomutov čtvrtým rokem. Když v květnu roku 2007 přicházel na sever Čech měl svými zkušenostmi pomoct k postupu mládežnických týmů do nejvyšší soutěže. To se mu v pozici sportovního manažeru klubu a současně hlavního trenéra juniorů podařilo. O rok později v nováčkovské sezóně mezi elitou dovedl tým juniorů do osmifinále playoff.

Následně v klubu působil v roli skauta a také „krizového“ trenéra. Pomáhal totiž stabilizovat seniorský tým Kadaně a také třeba dorostenecký tým Chomutova v době, kdy se těmto týmům nedařilo.

Největší hokejové úspěchy Milana Kašpárka jsou spojeny s Jindřichovým Hradcem, kde v roli šéfa klubu a současně trenéra A-tým dokázal dovést tým až do nejvyšší soutěže. Následně několik sezón působil v Karlových Varech, kde střídal pozici hlavního trenéra s funkcí sportovního ředitele klubu.