„Na českém trhu nebyl k dispozici téměř nikdo. Nakonec jsme se rozhodli oslovit dalšího finského hráče,“ říká marketingový manažer KLH Chomutov David Dinda. Finská enkláva v chomutovském týmu se opravdu rozšířila, z extraligové SaiPa Lappeenranta přichází zkušený útočník, bývalý reprezentant Jussi Tarvainen.

„Jsme přesvědčeni, že pro naše mužstvo bude stejně platný jako doposud brankář Jan Lundell a obránce Marko Toivonen,“ dodává Dinda.

Tarvainen má na svém kontě více než pět stovek startů a téměř čtyři sta bodů ve finské SM-lize, kde nejčastěji hájil barvy Kuopia a Tampera. Ve Švédsku odkroutil tři sezony v Linkopingu. Letošní sezonu hrál v klubu SaiPa Lappeenranta, kde v 37 zápasech nastřílel šest gólů a na osm jich přihrál.

Čilý ruch panoval na trase Chomutov – Kadaň. Do Kadaně totiž chomutovské vedení poslalo několik zkušených hráčů s tím cílem, aby se Kadaňští vyhnuli nepříjemným bojům ve skupině o udržení.

Z Kadaně se tak zpět do Chomutova vrátili obránce Josef Révay, Vojtěch Kloz, David Mazanec a útočníci Jiří Gombár s Tomášem Polanským a navíc Chomutov z kadaňského týmu angažoval brankáře Miroslava Hanuljaka s útočníkem Davidem Balázsem. Milost dostal také nedávno potrestaný forvard Jiří Charousek.

Opačným směrem putovali útočné duo Martin Malát, Branislav Fábry.

Že si vedení KLH Chomutov stáhne své hráče zpět se očekávalo, řadu příznivců kadaňského hokeje ale nepříjemně zaskočila zpráva, že čtveřice Fink, Chmelíř, Derfler a Pospíšil zamířili na hostování do Baníku Most, který se pokouší zachránit ve skupině o udržení.

„Z Mostu přišla finančně velice zajímavá nabídka a protože náš klub patří mezi nejmenší v první lize a zajistit rozpočet na následující sezony není vždy jednoduché, rozhodli jsme se obchod s Mostem uzavřít,“ vysvětluje manažer SK Kadaň František Wágner.

Kadaňští hokejisté změří v prvoligovém osmifinále své síly v sérii na tři vítězná utkání s Hradcem Králové, Chomutovští se ze třetího místa kvalifikovali přímo do čtvrtfinále a na svého soupeře si tak ještě budou muset počkat.