Chomutovští byli v utkání favority, ale zápas byl díky velice úzkostlivým verdiktům hlavního rozhodčího, který hru hodně kouskoval. To vyhovovalo spíše domácím, kteří zodpovědně bránili a čekali na svoji šanci.

Ta po několika oboustranně nevyužitých šancích, převážně v přesilových hrách, přišla ve 46. minutě, kdy Štěrbu, který se do chomutovské branky postavil poprvé v sezoně, překonal domácí Knotek.

Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, při další z přesilových her se o něj střelou zblízka prosadil Skořepa - 1:1.

Ovšem ihned poté si šli krátce za sebou na trestnou lavici sednout chomutovští Rindoš s Pulpánem a dvojnásobnou početní výhodu využil Třetina.

Hosté tak museli vrhnout všechny síly do útoku, ale rozhodčí nenechával píšťalku v klidu a když seděl na trestné lavici Trochta s Trefným, zařídil domácím dvoubrankové vedení při hře 4 proti 3 aktivní Třetina - 3:1.

To už běžela 59. minuta. Když rozhodčí vyloučil jednoho z domácích hráčů, odvolali chomutovští trenéři Štěrbu z branky, ale do prázdné klece pečetil na konečných 4:1 Holec.

HC Rebel Havlíčkův Brod - KLH Chomutov 4:1 (0:0, 0:0, 4:1)

Góly 1:0 46. Knotek (Holec), 1:1 52.Skořepa (Trochta), 2:1 54. Třetina (Holec), 3:1 59. Třetina, 4:1 60. Holec (Svoboda, Suchan).

Rozhodčí: Lacina, Flegl, Šperl. Vyloučení 10:12. Využití 3:1.

Havlíčkův Brod: Suchan - Vyhlídal, Šulc, Jebavý, Moščic, A. Jelínek, Soldán, Pavlík, Horváth - Holec, Borovanský, Ondráček - Smith, Knotek, Třetina - Stromko, Dušátko, Svoboda - Vojtěch Němec, Česnek, Vrdlovec.

Chomutov: Štěrba - Pulpán, Bombic, Trefný, Pavlas, Malinský, Grof, Všetečka - Procházka, Duda, Krafr - Trochta, Jíra, Skořepa- Hašek, Tauš, Mikšovic - Rindoš, Míka, Jeslínek - Domin.