Most šel do vedení už ve třetí minutě díky Szakalovi, jenže hosté kontrovali o minutu později Kajerem. Další branku a vedení přidalii svěřenci kouče Kašťáka ve druhé třetině, to bylo ale naposledy, kdy se proti favoritovi prosadili.

Pak už se trefovali jen hosté, kteří vyrovnali stav utkání Řepíkem a do konce střetnutí pak připadli ještě tři přesné trefy, které jim zajistili plný bodový zisk.

„Těžko se mi to hodnotí. Nemyslím si, že jsme byli horším manšaftem, byl to podle mě docela vyrovnaný zápas. Konci druhé třetiny předcházela naše chyba, která znamenala gól do šatny. To byl podle mě rozhodující moment. V poslední třetině jsme se snažili výsledek zvrátit, ale soupeř přidal čtvrtou branku, odvolali jsme gólmana, ale už to byla taková křeč. Klukům nemůžu nic vytknout, bojovali, ale bylo vidět, že Klášterec má zkušené mužstvo a výsledek si už dokázal pohlídat,“ hodnotil pro klubový web kouč Mostu Kamil Kašťák.

HC Baník Most - HC Klášterec nad Ohří 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Branky a asistence: 3. Szakál (Ozolins), 21. Vrtek (Přeučil, Tauš) - 4. Kajer (Suk, Derfler), 25. Řepík (Pražák, Boguský), 40. Stehlík (Řezníček), 57. Řezníček (Kalinovič, Buchal), 58. Kocek. Vyloučení 10:7 + Kuncl (Most) 10 minut. Využití 1:0. Rozhodčí: Würtherle - Nepomucký, Sekula. Diváci: 160.

Most: Fiala - Martinka, Mizera, Panuška, Kuncl, Ambrož, Šulc, Martinec - Přeučil, Vrtek, Tauš - Kašťák, Šešina, Nedrda - Salač, Růžek, Havlůj - Eniks, Szakál, Ozolins – Böhm.
Klášterec: Damašek - Klaus, Martínek, Řezníček, Koblitz, Kocek, Boguský - Kajer, Derfler, Suk - Bečváč, Buchal, Řepík - Zika, Stehlík, Pražák - Kalinovič, Novotný, Hartman.