„Když začnete zápas hned oslabením, tak to není moc dobré a oni vás takhle vybagujou. Ten začátek nebyl ideální ale postupem zápasu jsme se zvedali."
Jak jsi viděl obě vaše branky?
Tak ta první tam mi to přiťukl Skini (Brett Skinner), já jsem jen vystřelil z voleje a naštěstí to tam propadlo. Ta druhá to ani nevím jestli jsem na tom měl nějaký podíl. Já jsem jenom stál před bránou a kluci to tam nějak domlátili.
Co jste si řekli mezi první a druhou třetinou?
Celkem nic, jen že máme před sebou ještě čtyřicet minut a musíme dát kontaktní gól a nějak to dotáhnout.
V závěru jste Litvínov doslova zamkli a když jste vyrovnali, už se jen bránil.
My jsme vyrovnali asi čtyřicet vteřin před koncem a to mužstvo srazí. Je to strašná škoda, měli jsme tam několik šancí a nemuseli jsme to vůbec nechat dojít až na nájezdy a mohli to rozhodnout už v prodloužení.
Čím to bylo že jste v poslední třetině Litvínov tak přehrávali?
Když tým vede, tak se to snaží udržet a kolikrát se radši zbaví puku, než aby udělal nějakou chybu. Litvínov to dělal dost často a z toho pro nás plynuly šance. Navíc nám už nezbývalo nic jiného než se tlačit dopředu a riskovat.
Nejblíže ke druhému bodu jste měli při těch šancích v prodloužení?
To nás mrzí nejvíc protože tam jsme to měli ve svých rukou. Několik šancí a když z jedné takové trefím gólmana do desítky, tak to je těžké. Nájezdy to už je loterie.
Jak bereš zápasy z Litvínovem, je to pro tebe prestižnější než jiná utkání?
Určitě to beru jako derby než když jsem byl v Plzni a hráli jsme s Karlovými Vary. V Chomutově už jsem sedm let, takže je to pro mě derby, jako bych byl chomutovák.
Přijelo vás sem do Litvínova podpořit hodně fanoušků a byli slyšet celý zápas, vnímali jste to?
Byli výborní, myslím si, že byli slyšet víc než domácí. To před nimi klobouk dolů.
V pátek vás čeká Kometa, další těžký zápas?
Který soupeř je v extralize lehký. Na to se ale nedá koukat.
Když srovnáš dva poslední zápasy s Libercem a Litvínovem. V čem byl podle tebe největší rozdíl?
Určitě v atmosféře. To utkání s Litvínovem mělo velký náboj. V takových utkáních se hraje na maximum a s Libercem to bylo podobné. Nějaký zvláštní rozdíl v nich nevidím.
Bodovali jste po šesté za sebou. Každý bod z venku určitě potěší?
To určitě, ale my jsme při reprezentační přestávce dobře potrénovali a takovéhle výsledky jsou povzbuzením do další práce. Je vidět, že jsme asi pracovali dobře. (smích)