Oproti třetímu střetnutí byli ve středu chomutovští mnohem lépe připraveni a brzo se ujali vedení 2:0. Po celý zápas sice domácí dotahovali, hlavně z přesilových her, nakonec si ale hosté vítězství bezpečně pohlídali.

„Bylo to hrozně těžké utkání, jak jsme čekali. Dostali jsme dva laciné góly z přesilovek, které Hradec sehrál dobře. My jsme mu to ale umožnili, jelikož v těch oslabeních jsme byli špatně postavení. Navíc třetí gól jsme si dali vlastní. Domácí nám ty góly dali relativně snadno,“ komentoval utkání chomutovský trenér Milan Kašpárek.

Na vítězství Chomutova se velkou měrou podílel Radek Duda, který byl v utkání hodně vidět. Celkově si připsal čtyři kanadské body za dvě branky a stejný počet asistencí, jeden z jeho gólů byl navíc vítězný.

Dvě vteřiny před koncem utkání pak vznikl před chomutovským brankářem závar, po němž rozhodčí rozdávali tresty. Jedním potrestaným byl právě i Duda na kterého se opakovaně sápal hradecký Koudelka a snažil se vtrhnout za ním až na střídačku.

Za svoje představení si nakonec vysloužil od rozhodčích osobní trest do konce utkání. „K tomu vyhrocenému závěru skoro nemám co říct. Chápu, že na Radka Dudu může přijít určitý pokyn k vyprovokování jako účinný taktický tah trenérů. Třeba to tam takhle přišlo,“ dodal k situaci hostující trenér.

Na výsledku čtvrtého utkání ani celkovém vedení Chomutova 3:1 v sérii ale situace nemohla nic změnit a tak budou mít chomutovští hráči v sobotním domácím utkání první mečbol. A trenér KLH ví, že celý klub si nechce sérii dál zkomplikovat. „V sobotu uděláme maximum, abychom sérii ukončili.“

Utkání začíná v sobotu na chomutovském stadionu tradičně v 17:30. Ukončí Chomutov sérii a postoupí do semifinále?