„Jak už jsem říkal ve chvíli, kdy jsem se stal hlavním trenérem, rozhodnutí bylo čistě na Viktorovi. Jsem rád, že zvolil pokračování kariéry před dráhou funkcionáře, protože už v minulé sezóně odvedl spoustu práce na ledě i v kabině. Hráč jeho kalibru by se nám nahrazoval těžko, takže jsem rád, že záložní varianty můžeme pustit z hlavy,“ říká s úsměvem sportovní manažer Martin Pešout.

Samotný Viktor Hübl pak přiznává, že kariéru si prodloužit chtěl, ovšem okolnosti se seběhly tak, že s definitivním rozhodnutím čekal. „Vím, že hokej nebudu hrát věčně, proto jsem se přihlásil do výběrového řízení na sportovního manažera v Litvínově, což není tajemství. Byli jsme ale s Jirkou Sochorem domluvení, že budu pokračovat v Chomutově, pokud ve výběrovém řízení neuspěju, takže přidám ještě jednu sezónu,“ přibližuje.

A jedním dechem hovoří i o důvodu, proč chtěl nadále hrát, pokud by nevyšel přesun na funkcionářskou dráhu. „Už před rokem jsme přicházeli s tím, že chceme pomoct k postupu. Přes Znojmo to nevyšlo, ale všichni jsme cítili, že v mužstvu síla je. Teď se ještě doplnilo o kvalitní hráče, takže šance postoupit rozhodně je, což mě pořád láká,“ popisuje.

Ondřej Vrbka jako brankář v zápase s Březnem.
Z kanonýra brankářem! Ondřej Vrbka šel chytat za béčko Strupčic

Nyní je tedy jasné, že držitel řady extraligových rekordů přidá tak trochu symbolicky 26. sezónu v seniorském hokeji. Pirátský dres s číslem 26 tak bude i v nadcházejícím ročníku brázdit druholigové stadiony. Zkušený čtyřiačtyřicetiletý útočník tak bude moci rozšířit dosavadní statistiky ve třetí nejvyšší soutěži.

V jejím minulém ročníku se stal s 64 body za 24 gólů a 40 asistencí šestým nejproduktivnějším hráčem a sedmým nejlepším nahrávačem základní části. V play-off přidal osm přesných zásahů a jedenáct přihrávek, což mu vyneslo páté místo v kanadském bodování. Premiérové starty a také tři góly ve druhé lize zaznamenal už v sezóně 1996/1997, kdy začínal v chomutovském A-týmu.

V něm má po ročníku 2022/2023 dohledatelné statistiky čítající 119 startů, 57 gólů a 73 asistencí. Přesné je pouze číslo u tref do černého, neboť počet startů a asistencí ze zmíněného ročníku 1996/1997 nelze ověřit.

Libor Kult