I když start do zápasu nebyl zcela podle představ hostujících a vedení se ujali Kadaňští, úvodní část vyhráli zásluhou dvou laciných branek v rozmezí deseti sekund hosté (1:2).

„Od druhé třetiny se naše hra zlepšila. Škoda, že jsme v ní dostali góly v oslabení. Ale třetí třetina byla z naší strany výborná,“ komentoval průběh utkání na webu Kadaně nový trenér Trhačů Radek Kampf.

Do poslední třetiny tak nastoupili domácí s jednobrankovým mankem (3:4). Když se hrálo téměř až do konce bez gólů, poslední příležitostí na prodloužení a výhru v utkání se stala pro domácí power play. V ní ale přišlo jejich zaváhání. To potrestal Vymazal a v situaci dva na jednoho zakončil do prázdné branky (3:5).

„Škoda power play, že se nám nepovedlo sehrát jednu situaci, abychom zápas srovnali. Kluci to ale na to, co máme za sebou během pár dní, odmakali výborně. Ale samozřejmě je na čem pracovat, jsou tam věci, co musíme doladit. Myslím si, že náš herní projev nebyl špatný a že se budeme jenom zlepšovat,“ řekl o utkání Kampf. 

SK Trhači Kadaň - HC RT Torax Poruba 2011 3:5
(1:2, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Trefný (Maršoun, Szathmáry), 22. Rezek (Jánský, Říha), 34. J. Müller (Říha) - 9. Baláž (Š. Stránský), 10. Illéš, 26. Zdeněk (T. Jáchym), 29. P. Zdráhal, 60. Vymazal
Rozhodčí: Zubzanda, Micka - Doležal, Beneš. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:2. Diváci: 350. Střely na branku: 30:38
Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5

Kadaň: Hamalčík - Trefný, Szathmáry, Janeba, Kadeřávek, Kachyňa, Popela - Klíma, Kůs, Helt - Rezek, Říha, J. Müller - Maršoun, Tupý, Jánský - Šulek, Rindoš, J. Svoboda

I když to bylo na poslední chvíli, kadaňští Trhači ulovili těsně před začátkem druhé nejvyšší soutěže zajímavé posily. Do brány se v utkání s Porubou postavil Ondřej Kuchař, kmenový gólman karlovarské Energie. Do defenzivy postavil nový kouč Radek Kampf Ondřeje Kachyňu, který působil v mládežnických reprezentačních výběrech i v zámořské juniorce. Zpět u Trhačů je po neúspěšné zkoušce v německém druholigovém klubu Tölzer Lowen další obránce Šimon Szathmáry a k dispozici je i veterán Jakub Trefný. Další hráči přišli do útoku. V první útočné řadě nastoupili Jaroslav Kůs a bývalý hráč Karlových Varů Lukáš Klíma, jenž v Kadani navazuje na slavné rodinné předchůdce - dědečka Josefa nebo strýce Petra. Ve druhém útoku se objevil někdejší hráč Litvínova, Jihlavy, Vsetína a Třince Lukáš Říha a v utkání se prezentoval dvěma asistencemi. Sedmatřicetiletý matador se v minulé sezoně krátce objevil i v sestavě sobotního soupeře, tehdy ještě druholigové Poruby. Poslední útočník Ondřej Šulek, který přišel společně s Kachyňou z Českých Budějovic, nastoupil ve třetím útoku.

Milan Kubík