„Nikdy bych nevěřila, že se někdy dostaneme do situace, abychom tohle museli udělat, ale cesty osudu jsou nevyzpytatelné a stalo se to. A proto jsme se my nejbližší kamarádi rozhodli tenhle účet za pomoci KB založit,“ napsala na Facebooku Pavlína Zbíralová, která stojí za zřízením účtu na pomoc mladému hráči. Číslo transparentního účtu je 123-0762430277/0100.

Buchtelu hokejoví fanoušci v Ústeckém kraji znají. Je odchovancem ústeckého Slovanu, v extralize nastoupil za Chomutov, zahrál si Chance ligu i za Kadaň a Litoměřice. Nedávno do světa vypustil zprávu o sarkomu na srdečním svalu, který bohužel zasáhl i obě plíce.

Světový motokros v Dalečíně.
Málkovský motokrosař Terešák byl mezi hvězdami na pátém místě

„Ondra byl paliativním týmem propuštěn do domácí péče. Momentálně se mu daří lépe, ale každý den je to jako na houpačce. Je odkázaný na kyslík, invalidní vozík a bez dopomoci druhého vlastně nic nezvládne. Protože se situace odehrála velmi rychle a nás tlačí čas, sháníme tímto způsobem peněžitou podporu. Jako přátelé si přejeme, aby měl Ondra ten největší komfort. Proto bychom rádi pomohli v tom, aby se vybrané peníze vynaložili nejen na lékařské potřeby, lékaře a zdravotnické pomůcky, ale taky na jeho plány a sny. Na to, aby si mohl život užívat na sto procent, ačkoliv je teď omezený,“ doplnila Zbíralová a v ten moment ještě možná sama netušila jakou vlnu solidarity se svými přáteli spustí.

Na pomoc Ondřeji Buchtelovi přispěchaly i hokejové hvězdy. Své hokejky draží hlavně bývalí Piráti Nicolas Hlava, mladičký bostonský talent Jakub Lauko, hráč Philadelphie Flyers David Kaše, slovenský útočník Marek Hovorka nebo gólman Dominik Pavlát. Bývalý Buchtelův spoluhráč z Chomutova Juraj Valach poslal rovnou na účet 25 tisíc korun. Slovenského beka také před lety postihla tragédie, když mu při porodu dvojčat zemřela manželka Simona, jedno z dětí má navíc trvalé poškození mozku.

Emotivní vzkaz s fotkou umístil na Instagram Radek Duda. „Buchta, takhle jsme slavili tvůj první gól v extralize a takhle chci s tebou slavit, až tu bestii vyženeš z těla,“ napsal bývalý chomutovský útočník k fotce, na které se raduje s Buchtelou. „Pojďme všichni jakýmkoli způsobem pomoci tomuto bojovníkovi, ať svůj nejtěžší zápas v živote vyhraje.“

S pomocí přišel také Nadační fond Ivana Hlinky, který někdejšímu mládežnickému reprezentantovi daruje 200 tisíc korun.