I když prohrávali 0:1 gólem Bílka z 8. minuty, otočili vývoj utkání, po třech brankách ve třetí třetině navýšili svůj náskok v poslední části hry až na 5:1 a dva góly Kladna v posledních minutách utkání ve dvou dvojnásobných přesilovkách pět na tři už nic nezměnili na vítězství kadaňských hokejistů a zisku třech bodů.

V první třetině i přes tlak Kladna padla pouze jedna branka, a to v přesilové hře Rytířů. Mladý kadaňský brankář Tadeáš Dvořák vyjel do rohu kluziště, kde chtěl odehrát puk mimo obranné pásmo, jenže kotouč nezachytil. Skuhravý zpoza branky našel Vítězslava Bílka, který stihl uklidit puk do branky (1:0).

Byla to ale jedna z mála chyb kadaňského brankáře. „Po nešťastné příhodě Míry Hanuljaka se musíme spoléhat na naše dva mladé brankáře, kteří mají však naší plnou důvěru. Tadeáš Dvořák se v posledním zápase předvedl ve výborném světle, ukazuje, že má dobrou formu," ocenil na klubovém webu kvality Dvořáka trenér Jaroslav Beck.

Kadaňští byli připraveni na úvodní tlak Kladna, odolali náporu Rytířů a ve druhé třetině udeřili.„Počítali jsme s tím, že na nás na začátku budou chtít nastoupit. Trenér nás na to připravoval. Řekli jsme si, že musíme hrát jednoduše v obraném pásmu a udržet se na puku v jejich třetině. Pak se nám podařilo odskočit na rozdíl třech gólů, to byl zlomový okamžik utkání," popsal střetnutí střelec dvou gólů Dominik Vaněk.

Vaněk, Marek Račuk a Vaněk byli jedinými střelci v prostřední části hry. V přečíslení tři na jednoho vzal Dominik Vaněk zakončení na sebe a ve 22. minutě se trefil přesně na bližší tyč (1:1). Kadaňští po chvilce přidali další branku, když využili početní výhody. Marek Račuk dostal kotouč na vrchol kruhu, nerozpakoval se a přesně mířenou střelou nad vyrážečku překonal Lukáše Cikánka (1:2). Vydařenou druhou část hry podtrhl ve 37. minutě opět Vaněk, který zblízka dostal kotouč přes rameno kladenského brankáře (1:3).

„U druhého gólu Šťovíček parádně vybojoval puk na zadním mantinelu. Přihrál mi před branku a mě se podařilo brankáře prostřelit," popsal třetí branku Kadaně dvougólový střelec zápasu.

Když se po necelých šesti minutách třetí třetiny prosadil střelou z ostrého úhlu Jaroslav Mrázek, bylo o vítězi utkání rozhodnuto (1:4). Pak dokonce v oslabení přidal šťastnou branku po odrazu puku od bránícího hráče Jaroslav Kůs, Kladno snížilo dvěma góly v závěru díky přesilovkám pět na tři. To už ale bylo ve chvílích, když už byl vítěz zápasu daný. „Asi jsme byli moc uspokojení. Sice jsme dali první gól, ale z dalších přesilovek jsme měli přidat ještě další dva nebo tři. Potom jsme od druhé třetiny přestali hrát a soupeř nás trestal. Nepomáhali jsme si, byli jsme všude pozdě a pak už se to špatně honí, když je to 1:3 a 1:4," komentoval duel na webových stránkách Rytířů obránce David Růžička.

Kladno – Kadaň 3:5 (1:0, 0:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 8. Bílek (Skuhravý, Stach), 59. Růžička (Kindl, Repe), 60. Bílek (Nash, Stach) – 22. Vaněk (Šťovíček), 26. Račuk (Kůs, Chlouba), 37. Vaněk (Šťovíček), 46. Mrázek (Kůs, Chlouba), 49. Kůs. Rozhodčí: Doležal – Krátký, Křivohlavý. Vyloučení: 2:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1930. Střely na branku: 52:31. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 3:5.

Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Kehar, Repe, Růžička, Zajíc, Gutwald – Dvořáček, Skuhravý, Pitule – Rudovský, Stach, Bílek – Dalecký, Kindl, Redlich – Machač, Lukáč, Strnad.

SK Kadaň: Dvořák – Mrázek, Drobný, Szathmáry, Charousek, Rohan, Černý, Cestr – Chlouba, Kůs, Račuk – Hlava, Kverka, Chrpa – Šťovíček, Vrána, Vaněk – Doležal, Macháček, Wágner – Huňady.