Trhači Kadaň jsou na posledním místě hokejové WSM ligy. Z devíti zápasů vyhráli jediný, v sobotu 30. září v Benátkách nad Jizerou. Jejich nepřesvědčivé výsledky vedly k odvolání trenérů Roberta Kašeho a Kamila Koláčka. Teď je nahradila nová dvojice Jiří Čelanský a Miroslav Buchal.

Mladším ze zmíněné dvojice je devětatřicetiletý Jiří Čelanský, jenž se kadaňského mužstva poprvé ujal v říjnu 2012 a nastartoval ho takovým způsobem, že i po jeho lednovém odchodu do Chomutova skončilo na pátém místě. Což je nejlepší umístění Trhačů ve druhé nejvyšší soutěži. Druhá anabáze rodáka z Havlíčkova Brodu trvala necelé tři týdny v prosinci 2013.

Utkání Kadaně (v černém) proti Českým Budějovicím v druhé nejvyšší soutěži WSM ligy
Hokejová Kadaň mění majitele, ale zůstává farmou Chomutova

Před čtyřmi roky jej na lavičce vystřídal právě Miroslav Buchal, který ročník 2013/2014 dokončil jako hlavní kouč a jehož si nyní Jiří Čelanský vybral jako svého asistenta. „Jiří Čelanský loni v Benátkách dokázal, že s mladými hráči pracovat umí. Když byl nyní volný, rozhodli jsme se pro něj,“ vysvětluje sportovní manažer Stanislav Mikšovic s odkazem na osmé místo farmy libereckých Bílých Tygrů.

„Miroslav Buchal zná z působení u chomutovské mládeže převážnou část současného kádru, což může nové trenérské dvojici pomoci při seznamování s kádrem,“ doplnil Mikšovic na adresu druhého navrátilce.