Kadaň - Beroun

Oba celky měly o co hrát a tak se očekával zajímavý zápas. Berounští se chtěli snažit utéct z míst, která po skončení nadstavbové části budou znamenat boj o udržení, Kadaňští si chtěli výhrou pojistit účast v předkole play off. "Bylo vidět, že se hraje velice důležitý zápas," říkal kadaňský trenér Mikuláš Antonik.

Hned v úvodu utkání si oba celky zahrály přesilové hry, ale k první změně skóre došlo až ve třinácté minutě, kdy narůstající tlak domácích korunoval tvrdou střelou obránce Prošek - 1:0.

Útočný hokej pokračoval a v poslední minutě první třetiny se Medvědi dočkali vyrovnání, když se v přesilové hře čtyř proti třem prosadil Diviš - 1:1.
Po přestávce Kadaň zvýšila svoji aktivitu, ale narážela na dobře bránící hosty. Když už to vypadalo, že do kabin se půjde za nezměněného stavu, tak se ale domácí konečně dočkali, tři vteřinky před druhou sirénou si připsal důležitou trefu Hlubuček - 2:1.

A když pak v polovině třetí dvacetiminutovky využil další z řady přesilových her Brňák gólem na 3:1, byl odpor hostů zlomen.

V 52. minutě pak přidal čtvrtou trefu domácích Freiberg a v poslední minutě korunoval zasloužené vítězství Bauer - 5:1.

Chomutov - Jihlava

Ve vzájemných zápasech těchto dvou soupeřů padá vždycky hodně gólů a nejinak tomu bylo i při sobotním měření sil. Patnáct stovek diváků se nakonec dočkalo osmi gólů, většina z nich padla do jihlavské sítě…

Už ve čtvrté minutě se prosadil elitní útok domácích a po přesné Hruškově přihrávce otevřel střelecký účet Kraft. Chomutovští byli aktivnější a neustále při útočné chuti. Odměnou za jejich snahu jim pak byl druhý gól z hole Eiselta - 2:0.

Hosté se ovšem brzy dokázali dostat zpět do hry a brzy po Eiseltově trefě stáhnul na jednobrankový náskok Malena.

Jihlavští ovšem dopláceli na časté vylučování a při jedné z přesilových her zakončil pohlednou kombinaci první pětky domácích obránce Bombic.
I na tuto branku ovšem dokázali jihlavští hokejisté rychle odpovědět. Pomohla jim k tomu dlouhá dvojnásobná přesilovka, v níž skóroval Rytnauer. O tom, že se ale do šaten půjde za dvoubrankového vedení domácích rozhodl další z chomutovských obránců Grof, který také využil nabídnutou přesilovku pěti proti třem - 4:2.

Tentýž hráč se pak ale také podílel na tom, že Jihlavští dokázali potřetí v utkání snížit. Grof totiž fauloval unikajícího Čachotského a rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se postavil sám faulovaný hráč a na Závorku vyzrál - 4:3.

Hosté byli po této situaci nabuzení a rázem jich bylo plné hřiště, ale domácí obranu překonat nedokázali. A o možnost zkusit v závěru utkání alespoň hru bez brankáře se hosté připravili sami vlastní nedisciplinovaností. Nejprve dostal trest na pět minut plus do konce utkání Dobrovolný, který nešetrně srazil na mantinel Jeslínka a poté byli potrestáni i za špatné střídání. Tři vteřiny před koncem pak v přesilovce uzavřel zápas Trochta - 5:3.