A na návštěvnost si mohou stěžovat také v Kadani, kam chodí v průměru přes tři stovky diváků, nejméně z celé druhé nejvyšší hokejové soutěže.


V Kadani se s nízkou návštěvou potýkají již několik sezon, a to i přesto, že Kadaň do posledních kol bojovala o účast v play off. Ve středu tam přišlo na Benátky 320 lidí.


„Je to škoda, atmosféra udělá moc. Je to vidět i na jiných stadionech, kde diváci ženou dopředu nejen domácí hráče, ale také tomu často podlehnou rozhodčí,“ vzpomíná na fanouškovsky navštěvovanější sezony dlouholetý kadaňský hráč Tomáš Polanský.


V Chomutově chodí průměrně 1500 diváků, což je v porovnání s předchozími sezonami razantně méně.


„Ještě před několika roky byl Chomutov třeba pátý a na poslední Prostějov přišly čtyři tisícovky diváků. Je to škoda, hokejky by si to určitě zasloužily i dnes,“ říká Petr Ondrejka, jeden ze skalních fanoušků KLH Chomutov.


„Je potřeba upřímně říct, že první liga ve své základní části nenabízí tolik atraktivních duelů jako extraliga. Na zajímavé zápasy si lidé cestu najdou, vzpomeňme letošní utkání s Ústím nad Labem a návštěvu kolem 3500 diváků,“ smutní marketingový manažer Chomutova i Kadaně David Dinda. „V Chomutově částečnou neatraktivitu soupeřů nahrazujeme zajímavými jmény v týmu. To by mělo diváky táhnout do hlediště. Bohužel tomu tak není.“


A co by to mohlo změnit? „Razantnímu nárůstu počtu diváků jednoznačně pomůže otevření nové arény. My se už nyní hodně intenzivně připravujeme na práci s fanoušky v novém prostředí. Máme rozpracovaných několik projektů, které by měly nárůst výrazně podpořit. Další mnohonásobný nárůst fanoušků by samozřejmě přinesl postup do nejvyšší soutěže. Vrátilo by nám to místní diváky a diváky z blízkého okolí, kteří dnes jezdí na extraligu do Litvínova.“


…podrobnosti z aktuálního dění v chomutovském a kadaňském hokeji v pátečním tištěném vydání Chomutovského deníku.