SK Kadaň
Ano, chybělo pouhých šestnáct vteřin a Kadaň se loučila se sezónou. Severočeši měli v domácím utkání proti Chrudimi jasný cíl – získat tři body a doufat, že Litoměřice nezískají plný počet bodů ve Vrchlabí.

Při rozdělení týmů do dalších fází soutěže jsou totiž rozhodující vzájemné zápasy. Po skončení kadaňského utkání to navíc nevypadalo s naším regionálním zástupcem vůbec dobře. Litoměřice vedly na ledě vedoucího týmu skupiny B od 44. minuty 2:3.

V poslední půlminutovce se ale domácí tým pustil do power play a v čase 59:44 rozjásal domácí i kadaňské příznivce Robert Kousal. Kadaň tak postoupila z posledního místa do předkola play off, jejím soupeřem budou hráči Havlíčkova Brodu.

KLH Chomutov

Po zaváhání Ústí nad Labem v posledním kole na ledě Olomouce se chomutovským naskytla opět šance pomýšlet na vítězství v dlouhodobé části ligy. Ta se ještě vystupňovala ve druhé třetině, kdy se chomutovští fanoušci radovali ze zprávy potvrzující fakt, že Beroun vede na ledě Lvů 0:2.

V té době ale KLH hrál na domácím ledě s Havlíčkovým Brodem pouze nerozhodně 1:1. Domácí se sice dostali v 54. minutě do vedení 2:1 zásluhou Davida Hrušky, minutu a čtrnáct vteřin před koncem ale přišlo vyrovnání.

Půl minuty před závěrečnou sirénou pak neproměnil Hruška trestné střílení a utkání šlo do prodloužení. Stejně tak, jako v Ústí nad Labem, což domácímu týmu stačilo na potvrzení prvního místa v tabulce. Ani po středeční dohrávce Chomutova s Olomoucí na domácím ledě se tak konečné pořadí na prvních dvou místech tabulky nemůže změnit.