Rychlé dvě trefy Libora Šuláka během vytvořili mladým Pirátům hezký náskok 2:0. Byl to právě Libor Šulák, se kterým Chomutovský deník o dnešním zápase mluvil. "Bude to stejně vyhrocené a stejně tvrdé jako předchozí zápasy," prorokoval mladý bek, který leto hrál i za mužský A tým. (více čtěte ZDE). Dvoubrankovým rozdílem skončila i první třetina.

Hned na úvod třetí třetiny zvýšil na 3:0 Daniel Lehnert, později v oslabení přidal čtvrtou branku David Kaše. Litvínovští ani v druhém dějství neskórovali, pod druhé třetině tak byl stav 4:0 pro Piráty.

Ve třetí třetině dali jako první branku opět chomutovští Piráti, konkrétně Jan Hammerbauer, který zvyšoval už na 5:0 a diváci už si začali zpívat "už je to uděláno, už je to hotovo!" Pak sice ve dvojnásobné přesilovce snížil litvínovský Šefl, ale o pár minut později upravil na 6:1 Radek Veselý a bylo opravdu "hotovo".

Třetí a rozhodující zápas finále NOEN extraligy juniorů sledoval nabitý chomutovský stadion, početnou skupinu tu mají i příznivci soupeře, nedalekého Litvínova. Dohromady je tu přes čtyři tisíce diváků.