Dvě změny nastaly v kádru Pirátů pro úterní zápas s Jihlavou. Nenastoupil Tomas Sinisalo, a tak se do druhého útoku posunul Lukáš Květoň a ve třetí formaci hrál od začátku Marek Račuk. Druhá změna byla vynucená. Štěpán Hřebejk fauloval v 15. minutě u mantinelu Šimka, za což dostal nejlepší střelec Pirátů v play off trest pět minut a do konce zápasu. Místo něho tak do první formace naskočil poprvé v play off Marek Sikora.

„Nebylo nic lehkého naskočit do zápasu, protože jsem dlouhou dobu nehrál. Výhodou bylo, že jsem tam šel až na druhou třetinu, mohl jsem se rozcvičit a rozjezdit," komentoval svoje nasazení Marek Sikora.

V čase vyloučení Štěpána Hřebejka už ale Piráti vedli 1:0. Po tyčce Romana Chlouby už ve 4. minutě se tečí prosadil v polovině úvodní třetiny produktivní Ondřej Kaše. Ke gólu z prvního utkání tak přidal další branku, David Kämpf a Martin Šagát si připsali asistence.

Mladý chomutovský útočník se nejprve pokusil zasunout puk do sítě spoza brány, ten mu ale sklouzl z čepele. Kotouč se dostal k Martinu Šagátovi, který ho posunul na Davida Kämpfa a jeho střelu z první šikovně tečoval hráč s číslem 95 za Rittichova záda (1:0).

„Rozhodla právě tato branka. Mlaďasové to výborně zahráli. Brankář nic neviděl a Ondra Kaše dal branku, u které hrálo roli i štěstí. Takové branky ale v play-off rozhodují," řekl o rozhodující brance utkání Marek Hovorka.

Tím ale gólové příležitosti neskončily. Jenom v první třetině měl další příležitost Vladimír Růžička, který ujel hostující obraně, ve druhé třetině jel sám na brankáře Marek Sikora, ale puk mu při pokusu o kličku odskočil.

Samostatnou kapitolou byl Nikola Gajovský. Několikrát se prosmýkl mezi obránci a ocitl se tváří v tvář Rittichovi, ale mladoboleslavský brankář ho buď vychytal nebo puk z jeho hole minul jihlavskou branku.

„Je jedno, kdo dá gól, na šance moc nekoukám. V play off se hraje i na jeden gól. Ale náročný zápas to byl, Jihlava hraje houževnatý hokej," komentoval druhé semifinálové utkání útočník, který byl vyhlášen nejlepším chomutovským hráčem utkání.

V závěru třetin přišly i šance Jihlavy. V 39. minutě trefil Filip Seman tyč brány Miroslava Hanuljaka a největší příležitost měl Tomáš Čachotský v 57. minutě. Kotouč se po několika odrazech dostal k úplně volnému jihlavskému útočníkovi, ten ale z bezprostřední blízkosti trefil opět jenom konstrukci chomutovské brány.

Závěr zápasu si už Piráti pohlídali. Dopomohlo jim k tomu i šest hráčů Dukly na ledě a přesilovka 32 sekund před koncem.
„Chtěli jsme ještě v závěru vyrovnat. Kluci ale špatně vystřídali, asi se nedomluvili," řekl o situaci jihlavský hrdina David Rittich.

S vítězstvím a stavem 2:0 na zápasy je spokojen Aleš Totter: „Zápas připomínal pravé play-off, protože tam může rozhodnout jeden gól a udržená nula. To jsme zvládli, byli jsme o jednu šikovnou teč před bránou šťastnější. Chtěli jsme oba dva domácí zápasy vyhrát, co se povedlo. Nyní se ten tlak nepatrně přesunul na Jihlavu. Do Jihlavy nejedeme nic zkoušet, jedeme si pro třetí výhru, soustředíme se již na páteční zápas. Uděláme maximum proto, aby hráči byli koncentrovaní. I proto vyrážíme o den dřív. Nesmíme podlehnout euforii, máme zvládnuté jen dva zápasy a stále jsme jen v půlce cesty. Jsme za dvě výhry samozřejmě rádi, a také nás těší, že nikdo není zraněný. To je velmi důležité," myslí už na další jihlavská utkání asistent trenéra Břetislava Kopřivy.

Piráti Chomutov– HC Dukla Jihlava 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. O. Kaše (Kämpf, Šagát). Rozhodčí: Wagner, Horák – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:10, navíc Hřebejk (CV) 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Střely na branku: 39:24. Diváci: 4021. Stav série: 2:0.

Piráti Chomutov: Hanuljak – Skinner, Rutta, Drtina, Bartejs, Toman, Šulák – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – L. Květoň, Růžička, D. Květoň – Račuk, Dušek, Chlouba – Šagát, Kämpf, O. Kaše – Sikora.

HC Dukla Jihlava: Rittich – Kaláb, Štebih, Mocek, Šidlík, Dobrovolný, Staněk, Šimek, Čermák – Čachotský, Zeman, Seman – Jergl, Melenovský, Harkabus – Kuřítko, Důras, Malec – Prokš, Anděl, Schejbal.