„Výborný Hanuljak, bezchybný a s nulou. Bylo to perfektně odbruslené, takticky odbojované. Myslím si, že jsme ukázali i v defenzivě, že jsme schopni ukázat sílu. Zasloužené body," kvitoval výkon Miroslava Hanuljaka a kadaňské defenzívy po utkání trenér Jaroslav Beck.

Jediná akce rozhodla o vítězství Kadaně. V polovině druhé třetiny byl vyloučen Jakub Trefný. Příležitosti ke skórování měla ale nejdříve Třebíč. Švecovu střelu Hanuljak zlikvidoval a poté Polodna prováhal příležitost ke skórování do odkryté branky. A tak udeřil domácí tým! Chrpa s Hejcmanem ujeli do úniku dva na jednoho, Hejcman na sebe stáhl obránce, přihrál Chrpovi, který si položil brankáře a chladnokrevně zakončil (1:0).

„Domácí se dostali do vedení v polovině utkání, kdy vstřelili branku v naší přesilové hře. Sebrali nám kotouč na modré čáře a dokázali proměnit situaci dva na jednoho," popsal rozhodující situaci Radek Novák, asistent trenéra SK Horácká Slavia Třebíč.

Jakub Chrpa mohl přidat i druhou branku, ale v poslední částí hry tváří v tvář brankáři Třebíče trefil pouze tyč. Už v první třetině měl velkou příležitost otevřít skóre Radek Veselý, který byl faulovaný v samostatném úniku. Devatenáctiletý kadaňský útočník se ujal i exekuce, ale těsně před zakončením mu sjel puk z hokejky a skončil mimo hostující branku.

Horácká Slavia měla největší příležitost taky v první třetině. Dolníček se zničeho nic zjevil osamocen mezi kruhy a jen těsně minul šibenici domácí branky. V závěrečné minutě Třebíč pak odvolala brankáře, tlačila v útočném pásmu, ale domácí tým za výrazné podpory Hanuljaka výhru už ubránil.

Kadaňští si po dvou prohrách na stadionech silných soupeřů (Slavia Praha – Kadaň 3:2 SN a České Budějovice – Kadaň 3:2) připsali plný bodový zisk a udrželi domácí neporazitelnost.

S vítězstvím a se ziskem třech bodů byl spokojen i strážce domácí klece: „Samozřejmě jsme spokojeni, i když to bylo to nejtenčí vítězství, které je možné. tři body máme, což jsme chtěli před zápasem. Už od začátku bylo vidět, že jsme za tím šli. Bojovali jsme, byl to takový urputný zápas, takže jsme rádi, že jsme vybojovali tři body," vyjádřil se k utkání Miroslav Hanuljak.

SK KADAŇ – SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 32. Chrpa (Hejcman). Rozhodčí: Jílek – Šmika, Špringl ml. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Oslabení: 1:0. Střely na branku: 21:30. Diváci: 285.

SK Kadaň: Hanuljak – Mrázek, Tejnor, Charousek, Szathmáry, Trefný, Černý, M. Rohan, T. Dvořák – Novák, Kůs, Koblasa – Hlava, Hejcman, Chrpa – Wágner, Šťovíček, Veselý – Müller, Vrána, Vaněk.

SK Horácká Slavia Třebíč: Klimeš – Malena, Bičík, Šaur, Niko, Šik, Přibyl – Erat, Dolníček, Dočekal – Švec, Polodna, Pekr – Zuzin, Psota, Svoboda – Kusko, Zohorna, Mrázek – Wasserbauer.