Piráti před odjezdem na Moravu slibovali: V Havířově zdechneme, abychom vyhráli. Povedlo se!

Domácí vstoupili sice do zápasu lépe a po šestnácti minutách první třetiny šli do vedení 1:0. V závěrečných vteřinách první dvacetiminutovky ovšem srovnal zkušený Pirát Viktor Hübl. Havířov si vzal vedení zpět ve třetí minutě druhé periody. Chomutov ale do konce druhé třetiny góly Eliáše a Jouzy otočil na 3:2. Tento stav hosté už udrželi až do závěrečného hvizdu. Chance ligo, vítej!

"Myslím, že jsme viděli výbornou sérii a to jak ze strany Havířova, tak nás. Obě mužstva by si zasloužila postup. Já jsem přesvědčený, že naše mužstvo mělo sílu od prvního do posledního zápasu. Klaním se před týmem, že se dokázal vyrovnat se ztrátou Franty Lukeše, i potom co odpadl Kosťa (Milan Kostourek), tak jsme třetí lajnu stavěli z náhradníků. Jim patří dík, že jsme to zvládli. Navíc musím pochválit všechny tři brankáře," hodnotil pro pirátskou televizi přímo z ledové plochy v Havířově spokojený trenér Martin Pešout.

Brankář Michael Petrásek myslí s Chomutovem na postup do Chance ligy.
Překonal Bechtěrevovu nemoc, teď i boreliózu. Bojovník Petrásek je zpátky

AZ HAVÍŘOV – PIRÁTI CHOMUTOV 2:3 (1:1, 1:2, 0:0), stav finále: 3:4. Postupuje Chomutov

Branky a nahrávky: 16. Franek (Bednář, Mrva), 23. Tvrdý – 20. Hübl (Ulrych), 27. Eliáš (Mála), 36. Jouza (Mála). Rozhodčí: Horák, Ondráček – Vašíček, Bezděk. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 4 563.

AZ Havířov: Šimonů – Valenta, Michálek, Ščurek, Ševčík, Vosátko, Havlík, Ficek – Klimša, Křivohlávek, Franek – Bednář, Karafiát, Kratochvil – Mrva, Ćmiel, Tvrdý – Spratek, Haas, Antoníček – Pavlík. Trenér: Raszka.

Piráti Chomutov: M. Petrásek – Kadeřávek, Březák, Havel, Eliáš, Ulrych, Záruba, Váchal – T. Svoboda, Hübl, Stehlík – J. Svoboda, Eret, M. Tůma – Jouza, Putz, Veselý – Mála, T. Koblížek, Chrpa – Zajíček. Trenér: Pešout.