Jak byste zhodnotil první přípravné utkání Pirátů?

Myslím si, že na začátek přípravy to bylo velmi těžké a náročné utkání. Jsme rádi, že jsme zápas zvládli, protože je to povzbuzení do další práce. Vítězství se velmi vážíme.

V utkání se objevilo osm nových posil. Kdo na vás udělal největší dojem?

Nechtěl bych jmenovat jednotlivce. Chceme mít týmové pojetí a tak jsme i skládali mužstvo. Naši sílu chceme rozložit do všech čtyřech pětek. Ale když mám jmenovat, excelentní byl gólman (Ján Laco, pozn. red.). Je na něm vidět, že mužstvu dodá klid. Navíc to je výborný kluk a výborně pracuje. Jsem rád, že ho tady máme. Parádní utkání ale odehráli všechny čtyři pětky a zaslouží si pochvalu.

Ale právě Ján Laco odvedl výbornou práci a byl základem úspěchu …

My jsme ho kvůli tomu brali. Pokud máme být úspěšní a dopracovat se ke slušným výsledkům, jednoznačně musíme mít oporu v bráně. Dnes (rozhovor byl pořízen po utkání, pozn. red.) to jen potvrdil.

Zápas měl na začátek přípravy výborné tempo. Souhlasíte?

Jednoznačně. Oba týmy nějakou dobu už trénují, tréninky jsou ve výborném tempu. I jsem to čekal, že to bude bruslení nahoru, dolu. Navíc jak Omsk tak my máme poměrně mladé kluky, kteří tomu dávají takovou šťávu, agresi a právě to bruslení. Proto to utkání mělo tak vysoké tempo.

Kolikrát letní zápasy nemívají tak vysokou úroveň. Je to dobré pro přípravu Pirátů?

Cílem těchto zápasů je nahradit Ligu mistrů. Udělat přípravu tak těžkou, aby nás připravila na ligu. Když budou mít všechny přípravné zápasy takovou kvalitu jak s Omskem, tak budeme spokojeni.

Naznačil jste, že tento výsledek je povzbuzením do další práce a tréninku. Bude se teď trénovat i hrát líp?

Byl to první zápas, nechceme z toho dělat nějaké závěry. Je příjemné, že jsme porazili takový tým jak Avangard Omsk. Samozřejmě, hlavně mladí kluci jsou nervózní a každé takovéto vyhrané utkání jim v hlavě a sebevědomí strašně moc pomůže.