Co bylo klíčem k vítězství nad Karlovými Vary?

Perfektně jsme bránili, Vary jsme nepustili k dorážkám a do šancí. My jsme si příležitosti vypracovali a dali jsme rychlé dva góly. Proměnili jsme přesilovku, to nás uklidnilo. Ve třetí třetině jsme to už ukrajovali kousek po kousku.

Jaká je vaše pozice v Chomutově?

Tak to je otázka pro trenéry, já čekám, co nám oznámí. Teď chytám, tak se snažím si to užívat. Jdu zápas od zápasu, neřeším, co bude zítra.

Jak se seběhlo vaše angažmá u Pirátů?

Trenéři v Kadani mi 29. prosince oznámili, že se mám hlásit v Chomutově a budu chytat na druhý den za Piráty v Olomouci.

Byl to takový vánoční dárek, počítal jste s něčím takovým?

Nepočítal. Šel jsem do Kadaně, abych se sám dostal do pohody. Vůbec jsem neřešil, jestli bych mohl dostat pozvánku do Chomutova.

Máte za sebou dva zápasy, pouze dva inkasované góly a získané čtyři body …

To se taky může rychle otočit. Jak se říká, není všem dnům konec. Teď se snažím si to užít a udělat maximum pro to, abych chytal.

Kde jste prožil poslední roky kariéry?

Poslední dva roky jsem byl v Martině, pak jsem se nepohodl ve Francii a ještě jsem byl v Polsku.

Úroveň hokeje byla v těchto krajinách asi rozdílná…

Určitě, je to skok. Nejvýše je jednoznačně Chomutov, to je jedna z nejlepších českých štací. Zázemí i hokej jsou tady perfektní.

Pocházíte z Olomouce, jak jste se dostal zrovna sem do Kadaně?

Zranil se Míra Hanuljak a sháněli gólmana. Hokejistů se nikdo neptá na přesuny, jsou na to zvyklí. A pro mě je to šance chytat.

Poslední týmy Jakuba Čecha:

2013/14: Orli Znojmo, MHC Martin;
2015/16: Dijon (F), STS Sanok (P), SK Kadaň, Piráti Chomutov.

Asistent Pirátů Jan Šťastný:

V posledních šesti zápasech, než nastoupil, jsme dostali poměrně dost gólů. Chtěli jsme něco změnit, měli jsme informace od lidí, kteří vedou farmu v Kadani a dostali jsme na Kubu doporučení. Myslím, že se toho zhostil výborně už v Olomouci a s Vary nám opět body vychytal. Navíc jsme se od zápasu v Olomouci vrátili k tomu, co nás zdobilo, to je defenziva a herní systém, na kterém máme hru postavenou. Součástí toho je, aby gólman chytl něco navíc a to Kuba v obou zápasech potvrdil.