Hrdina zápasu? Zkušený veterán Viktor Hübl, který v prostřední třetině nahrával na první branku Tůmovi a v sedmnácté minutě prodloužení pak rozhodl o pirátské výhře. Série se teď stěhuje na sever Čech, kde se bude hrát v neděli a v pondělí 21. a 22. dubna od 17.30 hodin.

První finálové střetnutí mezi Havířovem a Chomutovem ovládli domácí hráči v prodloužení 2:1.
FOTO: Jaké bylo první finále Pirátů? Očekávali jsme podobný vývoj, řekl kouč

„Myslím, že zápas začal úplně stejně jako první duel. Dvě tři šance domácích pochytal náš brankář, který nás podržel. Pak bych řekl, že jsme od šance Tadeáše Svobody, který ji neproměnil, převzali otěže zápasu my. Vytvořili jsme si tlak, ale bohužel nás teď trochu trápí koncovka, což ve spojení s velmi dobrým výkonem domácího brankáře způsobilo, že zápas nebyl rozhodnutý už po dvou třetinách. Nicméně neustále jsme věřili a nakonec podle mého zaslouženě vyhráli, přestože nám v přesilovkách chybělo trochu víc jednoduchosti a střelby," hodnotil chomutovský kouč Petr Martínek.

Chlumčany (žlutá) doma porazily Rašovice 5:2.
FOTO, VIDEO: Rašovice dostaly u favorita bůra. Zanechaly ale dobrou vizitku

Finále play off II. hokejové ligy:

Havířov – Chomutov 1:2 PP (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1), stav série: 1:1

Branky a nahrávky: 47. Bednář (Haas) – 27. M. Tůma (Hübl, Eret), 77. Hübl (Eliáš).

AZ Havířov: Sachr (Šimonů) – Michálek, Valenta, Ševčík, Ščurek, Vosátko, Ficek, Havlík – Klimša (A), Křivohlávek, Karafiát – Franek, Haas (C), Bednář – Antoníček, Ćmiel, Mrva (A) – Pavlík, Spratek, Apolenář – Tvrdý. Trenér: Jiří Raszka.

Piráti Chomutov: Běhula (Altrichter) – Březák, Kadeřávek, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel (A), Seemann, Váchal – Zajíček, Hübl (C), T. Svoboda – M. Tůma, Eret, J. Svoboda – Jouza, Putz, Veselý – Chrpa (A), T. Koblížek, Mála. Trenér: Martin Pešout.