Třinec v 1. třetině ukázal svou ohromnou sílu v útoku, kdy mu ke vstřelení tří gólů stačilo na chomutovskou branku vystřelit osmkrát. Jen co se hosté vymanili z úvodního náporu Pirátů, už na sklonku 2. minuty Zagrapan poprvé po závaru překonal Kostúra. Hosté pak hráli přesilovku, ale domácí branku pořádně neohrozili, naopak dvě vteřiny před jejím uplynutím opakovanou střelou vyrovnal Hruška. Domácí se ale neradovali dlouho, v 11. minutě bombou do růžku dostal Třinec opět do vedení Zíb a v 17. minutě jeho další střelu do brány tečoval navrátilec do sestavy Varaďa.

Do branky Pirátů se po přestávce postavil Řehoř a ti se dostali do zápasu hned po 57 vteřinách hry, kdy střelu Jurčiny vyrazil Hrubec jen k Zálešákovi, pro kterého nebylo problémem vrátit puk do odkryté brány. O necelé tři minuty později už bylo vyrovnáno a  opět u toho byl slovenský bek Jurčina, jehož střelu tentokrát za Hrubcova záda sklepl Kraft. Domácím dva rychlé góly vlily energii do žil, najednou jich bylo plné kluziště a na třineckou bránu se valil jeden útok za druhým. Ve 26. minutě se před Hrubcem znovu zjevil Kraft, ale kotouč mu utekl z hole. Ve 29. minutě se po závaru trefil Gajovský a v třinecké bráně nešťastného Hrubce vystřídal Hamerlík. Ten odolával jen do 34. minuty, kdy ho přivítal Duda, kterého třinecká obrana trestuhodně nepokryla. Další velkou šanci měl Chomutov ve 36. minutě, kdy hrál bez pěti vteřin dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Přes několik slibných střel neuspěl a hned co se oba třinečtí hráči vrátili na led, zahrozil Bonk, jehož střela lízla břevno.

 Branková konstrukce za Řehořem zazvonila znovu ve 42. minutě, kdy tyč napálil David Květoň. Domácí s aktivní hrou vydrželi až do konce, teprve v posledních minutách se soustředili spíš na bránění výsledku a iniciativu přenechali soupeři. Ten však i kvůli obětavosti chomutovských hráčů nenašel na Řehoře recept. Třinec tak potvrdil, že se mu na hřištích soupeřů nedaří, prohra v Chomutově byla čtvrtou venkovní v řadě.

Piráti Chomutov – HC Oceláři Třinec 5:3 (1:3, 4:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. D. Hruška (Hromas), 21. Zálešák (Jurčina, D. Hruška), 24. Kraft (Jurčina, Hřebejk), 29. Gajovský (Duda), 34. Duda (Gajovský) - 2. Zagrapan (Květoň, Polanský), 11. Zíb (Bonk, M. Růžička), 17. Varaďa (Zíb, Bonk),

Rozhodčí:  Šindler, Turčan – Kajínek, Podrazil

Sestavy: Chomutov:  Kostúr (21. Řehoř) – Palin, Pulpán, Jurčina, Mrázek, Rutta, Lučka, Rýgl, Bartejs –  Michael Frolík,    Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Zálešák,  K. Ton – Lušňák, Sikora, Hromas – Duda, Gajovský, Procházka  Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.
Třinec:  Hrubec (29. Hamerlík) -  Hrabal, Zíb, Klesla, Galvas, Lojek, Klouček – M. Růžička, Bonk, Varaďa – Orsava, Peterek, Adamský – D. Květoň, Polanský, Zagrapan.  Trenéři: J. Turek, P. Janků.

 Vyloučení: 4 (navíc Rutta 10 min.) – 5 (navíc Varaďa 10 min.)      Využití: 0:1     V oslabení: 1:0     Diváci: 4 591.