Z duelu českých ikon, ke kterému původně vůbec nemělo dojít, vyšel vítězně vůdce domácích Rytířů. Jágr dal gól, na další tři přihrál a dovedl svou družinu k drtivé výhře nad Frolíkovými Piráty z Chomutova 7:2. Posila Pirátů z Chicaga tentokrát moc nepředvedla. Přesto byla spokojená, že se mohla doma v Kladně ukázat.    

„Jsem rád, že jsem mohl být na ledě, kde jsem prožil velkou část kariéry," líčil své dojmy Frolík, který nejdřív neměl proti Kladnu nastoupit. Jágr ale uspořádal na Facebooku anketu a na přání fanoušků mu start povolil. „Zájem byl obrovský a 99 procent lidí bylo pro to, aby hrál," prozradil šéf Jágr, který své rozhodnutí okomentoval dvěma slovy: „Sloužím lidu!". „Fanoušci vědí, že Frolda je vynikající hráč a chtějí ho vidět. Proto jsme jim vyšli vstříc."

Frolíka vstřícné gesto Jágra mile překvapilo. „Moc jsem tomu nevěřil a ani jsem moc netrénoval." O tom, že může nastoupit, se dozvěděl jen šest hodin před utkáním. Kladno urgoval i sám Frolík. „Vedení chomutovského klubu se nemohlo Jardovi dovolat, tak jsem se ozval pár Kladeňákům a nakonec se podařilo Jardu dostihnout a vše vyřídit. Pochopitelně jsem byl rád." 

Tak trpký návrat do Kladna si ale Frolík nepředstavoval. „Bohužel se nedařilo mně, ani mužstvu," okomentoval debakl. „Přál jsem si dát gól, ale poslední dobou mi to tam moc nepadá. Budu muset víc trénovat a snad se to zlepší."

Frolík bude moct odehrát za Piráty už jen pár zápasů než mu vyprší kontrakt. Stále není jasné, jestli na severu Čech zůstane. „Jednáme s hráčem i jeho agentem o prodloužení smlouvy. Pokud by se NHL vůbec nerozběhla, máme zájem, aby Michael u nás zůstal celou sezonu," řekl v pondělí Deníku obchodní a marketingový ředitel chomutovského klubu David Dinda.