Olomouc – KLH
Již den před utkáním bylo jasné, že se do branky Severočechů postaví Alexandr Hylák, který se vrátil z hostování v Kadani. Takový návrat do modrobílého dresu si ale určitě nepředstavoval. Jeho tým si navzdory dvakrát vypracovanému náskoku o tři góly odvezl z Olomouce pouze bod po divoké porážce 7:6 po samostatných nájezdech. Do utkání však vstoupili chomutovští dobře a již v páté minutě vedli 2:1.

„Každý zápas se snažíme na soupeře vletět, ať je to doma nebo venku. To se nám podařilo, bohužel to ve výsledku nic neznamenalo,“ hodnotil úvod utkání Hylák. Chomutovu se povedlo po rychlém úvodu dvakrát odskočit domácím na rozdíl tří branek. Hanáci ale dokázali vždy porážku odvrátit. „Olomouci vždy pomohly kontaktní góly, kdy snížila na 2:4 či 4:6. Dostala se pak do hry, na chvíli nás zavřela.

I tak jsme ale měli dostatečné vedení na to, abychom si výsledek udrželi. Hlavně se musíme poučit do příštích zápasů, play off se blíží a tam by to bolelo několikrát více,“ dobře ví sedmadvacetiletý gólman. Chomutovský asistent Jaroslav Liška však viděl u svého týmu kvalitní výkon.

„Odehráli jsme kvalitní utkání, dobře jsme bruslili a bojovali. Rozhodly dva momenty, inkasovaná branka za stavu 1:4 a potom závěr. Soupeř si nicméně v závěru vytvořil tlak, protože jsme mu to umožnili a korunoval to nájezdy. Měli jsme si odvézt více bodů.“ Jelikož Ústí nad Labem opět nezaváhalo a připsalo si tři body s Hradcem Králové, ztrácí Chomutov na vedoucí pozici již čtyři body. To se může změnit již v dnešním domácím utkání proti Berounským Medvědům. Začíná se tradičně v 17:30.

Benátky – Kadaň

Kadaňští odjížděli do Benátek s vidinou tří bodů, realita byla ale nakonec jiná. Domácí na Kadaň vlétli a než se brankář Závorka stihl vzpamatovat, v deváté minutě po třetím gólu ve své síti přenechal své místo Kamilu Jarinovi – 3:0. “ Měli jsme tragický vstup do zápasu. Prohrávat v 10. minutě 0:3, to se pak strašně těžko otáčí,“ věděl po utkání kadaňský trenér Mikuláš Antonik. Přesto Kadaň šanci na lepší výsledek dostala, ve 21. minutě snížil z trestného střílení Ladislav Boušek – 3:1.

Poté ale hosté znovu chybovali a Benátky dvakrát udeřily. Druhá kadaňská branka z hole Karla Tona tak znamenala pouze úpravu konečného skóre na 5:2. „Měli jsme šanci, když jsme snížili na 1:3, ale v zápětí jsme vyrobili hrubou chybu a bylo to 1:4. Soupeř poté odskočil na 5:1. Nějaké šance tam byly, bohužel za takového stavu je to hrozně těžké. Domácí pak dobře bránili ve středním pásmu, hráli jednoduše. Jak jsem ale řekl, rozhodla první třetina,“ uzavřel debatu o utkání kadaňský trenér Antoník.