1. čtvrtfinále
Do pátečního duelu vstupoval Chomutov po více než týdenní pauze, jeho soupeř naopak prošel předkolem, kde vyřadil Třebíč ve čtyřech zápasech. „Říkali jsme si v kabině, že si musíme dát pozor, že Hradečtí budou rozehraní,“ přiznal po utkání Petr Jíra.

A to se také potvrdilo. Po dvou třetinách duelu svítilo na tabuli vyrovnané skóre 1:1. Rozhodla až vydařená třetí třetina, ve které se trefil Marek Sikora. Konečné skóre pak stanovil sám Petr Jíra.

„Do třetí třetiny jsme dali všechno. Odskočili jsme na dvě branky. Ten tým si potom víc věří, není tolik svázaný. Tam potom mohly padnout ještě jeden nebo dva góly,“ dodal šťastný střelec. Chomutov tak po vítězství 3:1 udělal první krok k postupu do semifinále.

2. čtvrtfinále
O den později bylo k vidění na chomutovském stadionu více gólů. Stejně jako v předchozím utkání ale padaly hlavně v posledním dějství. Po bezbrankové první části musel Chomutov v zápase dokonce otáčet skóre, po chybě Hrdela s Muchou otevřel skóre hostující Kadlec.

„Já s Muškou (Ján Mucha) jsme se tam nedomluvili a hradecký hráč nás oba obral o puk. Udělal z nás pitomce a dostali jsme gól,“ popisoval situaci Zbyněk Hrdel.

Jednou ze změn byla ta, že puk ze své sítě nelovil Miroslav Hanuljak ale Alexandr Hylák. Ten právě Hanuljaka po pátečním duelu v brance vystřídal. „Nejsme domluvení, že bychom se střídali pravidelně. Vyplynulo to z nějaké situace.

Ještě je tu Kamil Jarina takže jsme vlastně tři vyrovnaní gólmani, což je dobře. Ale tohle je otázka spíš na trenéry,“ komentoval situaci Hylák.
Později mohl vidět ze své svatyně obrat jeho spoluhráčů. Ještě do konce druhé třetiny otočili skóre Sikora a Hruška – 2:1.

Ve třetí části se pak s góly roztrhl pytel. Za Chomutov se trefili Hrdel, Jíra a Davídek a definitivně zničili hostům iluze. Ti v závěru jen upravili skóre na konečných 5:2. Chomutov tak dosáhl na druhé vítězství a do Hradce Králové se stěhuje za pozitivního stavu 2:0 na zápasy.

Výhra ale nebylo to jediné, co potěšilo chomutovské fanoušky. Stadion bouřil i po zprávě, že Ústí nad Labem podlehlo doma Vrchlabí v nájezdech. Do Krkonoš tak pojede největší rival za stavu 1:1.

Odvety na východě Čech ale nebudou mít ani chomutovští vůbec jednoduché. To ví i Zbyněk Hrdel. „Čekáme jen to nejtěžší, Hradec hraje velmi dobře. Samozřejmě, že bychom byli rádi, kdybychom tam tu sérii ukončili, ale zase takhle dopředu nekoukáme.

Před námi je teď zápas číslo tři a ten musíme vyhrát. Pro nás až do konce celé sezony žádný lehký zápas nebude. My musíme makat ne na sto, ale na sto padesát procent.“