Ještě v sobotu 7. prosince odehraje poslední mistrovský zápas na domácím ledě s Vajgarem Jindřichův Hradec a v neděli už odcestuje na reprezentační sraz ve Slaném. Nominace nepřekvapila trenéra kláštereckých: „Jakub si to zaslouží, je to výborný obránce, super kluk. Je vůdčí osobností kabiny, do hry dává srdce," chválil svého kapitána  Michal Jäger.
Jakub Loučka je kadaňským odchovancem, v mládežnických letech hrával v Karlových Varech, aktuálně už několik let „válí" za Klášterec. „Nominace si hodně vážím, je to přece reprezentace, i když  vysokých škol," svěřil se 181 cm vysoký bek.
Český reprezentační celek, složený většinou z hráčů první ligy a extraligy, se během podzimu sešel na několika společných soustředěních. S kterým hráčem bude nastupovat v obranné dvojici, Jakub zatím neví: „Nominace se tvořila na několika soustředěních, tento týden jsme se dozvěděli konečný výběr. Zatím nevím, s kým budu nastupovat," řekl před odjezdem.
Na jih Evropy odcestuje s týmem v pondělí a v úterý ho už čeká první trénink v městečku Alba di Canazei, v hale Gianmario Scola Arena pro     3 500 diváků. Na stejném místě potom naskočí ve čtvrtek k prvnímu zápasu ve skupině proti Slovensku. V hale se budou hrát i další dva zápasy české reprezentace, proti Rusku a Velké Británii. Na programu  v Gianmario Scola Arena je i vyvrcholení turnaje – finále.