Extraligový hokejový klub z Chomutova se během reprezentační přestávky zbavil zkušeného útočníka Tomáše Divíška, s jehož výkony nebyli pod Krušnými horami spokojení.

„Dostal prostor k individuální přípravě a svolení hledat si nové angažmá," oznámil ve středu Josef Turek, nový kouč posledních Pirátů.

Čtyřiatřicetiletý rodák z Mostu naskočil do všech 32 utkání, v nichž šestkrát skóroval a přidal deset asistencí. Divíšek je sice druhým nejproduktivnějším hráčem týmu, ale s 25 minusovými body za účast na ledě při vstřelených a obdržených brankách je nejhorší v celé extralize.

„Jeho výkony neodpovídají tomu, co jsme od něj očekávali. Roli hraje i ekonomické hledisko. Poměr cena/výkon není podle našich představ," vysvětlil trenér Turek, který hráčovu výkonnost řešil na několika osobních pohovorech. „Nikdo Tomáše neoznačuje za hlavního viníka porážek, jsme v tom celý tým. Ale jde o klíčového hráče, který má hodně času na ledě, ovšem je u spousty inkasovaných branek."

Příští zápas sehrají chomutovští na Štěpána na Slavii, do té doby mohou přijít o místo další hráči. „Tomáš nemusí být jediný, kdo kádr opustí," varuje Turek. „Hráči ode mě dostali dostatek prostoru a šancí, ale nejde držet donekonečna stejnou linii. Něco se s kádrem musí udělat a rozhýbat." Klub už rozvázal smlouvu s Jiřím Kučným. Kdo bude příští pirátskou obětí?