V sobotu půjde o všechno. Jen výhra může udržet Piráty ve finále, další pokus už mít nebudou. Pokud prohrají, sezona končí a extraliga se nekoná.

Vedení 3:2 v sérii a tím pádem finálový mečbol si Ústí vybojovalo čtvrteční výhrou na domácím ledě.

První třetina 0:0

V první třetině měli více šancí chomutovští hráči, také díky pěti vyloučeným na straně Ústí. Všechny pokusy Pirátů ale pochytal zatím vynikající brankář Lvů Zdeněk Orct. Vychytal několik gólových šancí. V oslabení například ujel Milan Kraft, pak ho backhandovým blafákem zkoušel překonat Hruška. Oba na něm pohořeli. Orct nedosáhl na jedinou střelu, to když v 8. minutě z prostoru mezi kruhy vypálil Nikola Gajovský. Jeho střela skončila na břevně.

Chomutov měl velkou šanci na úvodní gól na konci třetiny, kdy hrál více než minutu přesilovku 5:3. Ale v brance opět zářil Orct. Řehoř v brance Chomutova měl méně práce, ale i on dostal šanci s blýsknout. Například když v 16. minutě vychytal Čermáka, který se na něj řítil sám. Po první třetině je stav 0:0 a Chomutov bude tu druhou začínat v pěti proti čtyřem.

Druhá třetina 2:0

Přesilovku Chomutov nevyužil a byli to naopak domácí, kteří udeřili. V čase 24.11 tečoval Tomáš Hertl, posila ze Slávie, puk za záda Řehoře a Lvi se ujali vedení. A co několikrát nedokázal Chomutov, tedy dostat puk za záda Orcta v přesilovce, dokázali ústečtí  hráči při své druhé brance. Palin dostal dvě minuty za nedovolené bránění a v polovině přesilovky se ujala tvrdá střela Zemana - 2:0. To bylo ve druhé třetině brankově vše, většina zbylých střel nebyla ani moc nebezpečná.

Třetí třetina 1:0

V úvodu třetího dějství si Lvi svůj náskok pojistili v přesilovce, v níž do třetiny vstupovali. Trefil se opět slávista Tomáš Hertl , který dotlačil puk za záda Řehoře a zvýšil na 3:0. Ústečtí hráči si pak svůj náskok hlídali a Chomutovu dovolili skórovat až půl minuty před koncem, když Orctovy naděje na čisté konto zmařil  v přesilovce Hromas. Kosmetická úprava na 3:1 už ale Lvům nijak nevadila.


Finále mohou ještě Piráti zachránit v šestém zápase, který hrají v sobotu doma. Když vyrovnají na 3:3, rozhodující zápas se bude hrát v Ústí. Sobotní zápas začíná v 17.30. Zvládnou Piráti tuhle šichtu? Hlasujte v naší anketě!