„Samozřejmě jsme chtěli dát týmu nový impulz. Úvodní kola se nám naprosto nepovedla. Jednoznačně doufáme ve zlepšení,“ vysvětloval odvolání sportovní manažer klubu Jaroslav Medlík.

Extraligový nováček vstoupil do sezony čtyřmi prohrami, naposledy v úterý prohrál v Kladně 0:4.

Přišel jsem na trénink a řekli, že končím

„Ráno jsem přišel na trénink a čekalo na mě vedení klubu, které mi oznámilo, že končím. Je to pro mě docela šok. Přece jen jsme na začátku soutěže. Ale je to rozhodnutí vedení klubu, které musím respektovat,“ reagoval na odvolání Vladimír Kýhos. Na extraligové lavičce letos okusil jen prohry s Plzní, Litvínovem, Spartou a Kladnem. Právě prohra 0:4 ve středu Čech mu definitivně zlomila vaz.

„Do Brna jsem šel s tím, že opravdu něčeho dosáhneme. Na extraligovou sezonu jsem se moc těšil. Bohužel to dopadlo tak, jak dopadlo. V Brně jsem si rychle zvykl. V Kometě jsou skvělí příznivci, v klubu jsem byl spokojený. Končím, ale takový už je hokejový život,“ vzal své odvolání s nadhledem.

Novým brněnským koučem bude Pavel Pazourek který působil v posledních dvou sezonách na lavičce prvoligového Hradce Králové, od nového ročníku dělal v Kometě sportovního manažera mládeže. Ve středu už vedl dopolední trénink.

Chomutovští fanoušci: Dobře mu tak

Třiapadesátiletý trenér Vladimír Kýhos přišel do Brna vloni v lednu z konkurenčního Chomutova. Neobešlo se to bez emocí, s klubem se rozešel ve zlém. A především fanoušci mu nemohou zapomenout, že odešel k největšímu konkurentovi krátcé poté, co prohlašoval, že je "chomutovský srdcař". S vedením chomutovského klubu si pak nějaký čas vyměňovali ostrá slova přes média.

Teď mohou chomutovští fandové cítí trochu uspokojení. A také se tak děje, což je znát i z prvních ohlasů na diskuzním fóru KLH Chomutov. "Kometa udělala první rozumnej krok. Kýhos opět ukázal své kvality pro extraligu," ulevil si například fanoušek s přezdívkou blue-mauler. "Tak dneska si určitě hodně lidí řekne "dobře mu tak".Já jsem taky jeden, " neskrývá potěšení další fanda - Jarda 72.