Chomutovští nastoupili i s největšími letními posilami, útočníky Kraftem a Procházkou.

V předchozích dvou přípravných zápasech nevstřelili Chomutovští ani jeden gól, do zápasu s Hradcem ale vstoupili hodně aktivně a už v páté minutě otevřel skóre Tauš.

Hosté hrozili zejména při přesilových hrách, ale v nich se brankově prosadit nedokázali a naopak v závěru první části přidal druhý gól do jejich sítě Jeslínek.

Druhá třetina byla rozháraná díky častému vylučování a tempo hry trochu opadlo. Diváky rozjásala až 32. minuta, v níž se střelou švihem od modré prosadil obránce Mazanec - 3:0.

Za tohoto stavu se šlo do závěrečného dějství, v něm pak domácí srazili Hradec definitivně do kolen během 83 vteřin mezi 47. a 49. minutou, kdy hradeckého brankáře Alexu překonali zkušení domácí útočníci Skořepa s Mikšovicem.

Chomutovští hokejisté tak vyhráli 5:0 a v poháru je čekají ještě zápasy na Spartě a doma proti Plzni. Podaří-li se jim oba zápasy vyhrát v normální hrací době, stanou se vítězi základní skupiny a postoupí do pohárového play off!

KLH Chomutov - HC VČES Hradec Králové 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Góly 1:0 5. Tauš (Skořepa), 2:0 19. Jeslínek (Hašek), 3:0 32. Mazanec (Pavlas, Jeslínek), 4:0 47. Skořepa (Trochta), 5:0 49. Mikšovic (Jíra, Eiselt).

Rozhodčí: Smitka, Rozlílek, Hynčica. Vyloučení 5:5 + Míka 10 minut. Využití 2:0. Diváků: 724.
Chomutov: Hanuljak - Malínský, Grof, Pulpán, Všetečka, Ťupa, Bombic, Mazanec, Pavlas - Procházka, Jíra, Kraft, Eiselt, Trochta, Skořepa, Jeslínek, Hašek, Tauš, Charousek, Míka, Mikšovic.
Hradec Králové: Alexa - Táborský, Pánek, Florián, Koudelka, Hruška, Filip, Seidl, Burger - Roubík, Kazda, Hendrich, Lesák, Luštinec, Szabo, Březina, Karlíček, Spudil, Šimoníček, Šejnoha, Kadlec.