„V pondělí by se k nám měl připojit první ruský hráč Arslan Akhmetyanov, který loňskou sezonu působil v Taškentu v druhé nejvyšší ruské lize a v Kazachstánu. Později přiletí ještě Artyom Sursov, který poslední dva roky strávil v Sachalinu,“ prozradil majitel a generální manažer Kadaně Petr Klíma, který má dva hráče v čtrnáctidenní karanténě. „Ještě před našim prvním srazem zjistili, že musí nastoupit do izolace. Karanténu mají nařízenou do 4. srpna, následně se podrobí testům a pokud budou negativní, zapojí se s námi do přípravy na ledě,“ upřesnil Klíma.

Trhači za sebou mají první týden společné přípravy na ledě. V týmu zůstali z loňského kádru zkušení Roman Chlouba a Jakub Trefný. Ze sousedního Chomutova se vracejí Jakub Chrpa nebo Radek Havel i ostřílený útočník Martin Šagát.

„Kádr máme trochu širší. V kempu máme i obránce Marcela Kottka, juniora Radka Mituchoviče a útočníky Jakuba Jaroše z Chomutova a Sebastiána Šmidu ze Slovenska. Všichni hráči, které tu máme, dostanou šanci a je na nich, jak ji využijí a jestli na zkoušce uspějí nebo ne, přiblížil Klíma na klubovém webu. „Aktuálně s námi netrénuje Martin Šagát, který je omluven z rodinných důvodů. Nebude tu s námi Jan Klodner, se kterým jsem byl domluvený již od května, ale má platnou smlouvu ve Spartě a kvůli spolupráci se Sokolovem by měl působit právě tam,“ doplnil vítěz Stanley Cupu, který si pochvaluje spolupráci s Piráty. „Jsme rádi, že tým bude z velké části složený z hráčů, se kterými pracujeme dlouhodobě a nebo jsou z okolí Kadaně. Můžeme říct, že jen z Chomutova je tu jedenáct hráčů a jsme za to rádi.“

Trenérský tandem Petr Rosol – Vladimír Jeřábek měl doplnil zkušený Jaroslav Beck. Ten ale nakonec štáb nerozšíří z rodinných důvodů. Na ledě se tak při tréninku objevuje i Klíma. „Na ledě jsem s Petrem Rosolem, protože Vladimír Jeřábek se k nám kvůli vytíženosti připojí v září a z rodinných důvodů s námi není ani Jaroslav Beck, který tu podle původních plánů působit nebude,“ doplnil Klíma.

První přípravný zápas sehrají Trhači v úterý doma proti Ústí nad Labem. A hned ve čtvrtek přivítají nováčka 1. ligy Kolín (oba v 18.00).