Před Pardubicemi působil brzy jednatřicetiletý bek i ve finské lize v týmu Lukko Rauma. V roce 2004 se navíc v dresu USA na MS podílel na čtvrtfinálovém vyřazení českého týmu. Velezkušený zadák Jeff Jillson se narodil 24. července 1980 v americkém městě Nort Smithfield.

Po studijích na Michiganské univerzitě se mu otevřel velký hokejový svět. V sezóně 2000/2001 poprvé naskočil do nejslavnější soutěže světa a v dresu San Jose Sharks odehrál celý ročník, včetně utkání playoff.

V NHL oblékal také dres letošního vítěze Stanley Cupu. Trikot Boston Bruins nosil v sezóně 2003/2004. Následně krátce působil v Buffalo Sabres a pak zkusil štěstí v Evropě.

Po sezóně v Eisbären Berlin se na rok vrátil za moře do AHL, kde v týmu Lake Erie Monsters nasbíral slušných 22 kanadských bodů. Přes finské Lukko Rauma se pak dostal do Pardubic, kde pod vedením současných chomutovských trenérů získal mistrovský titul.

„Má přehled a dobrou rozehrávku. Velmi dobře se adaptoval na české podmínky,“ chválil tehdy Jillsona generální manažer Východočechů Zbyněk Kusý. Nyní bude Jillson bavit chomutovské publikum.