Hokejisté Chomutova alias piráti z údolí Krušných hor chytili na své plavbě za extraligovým pokladem vítr do plachet. V prvních dvou bitvách čtvrtfinále play off 1. ligy rozstřílel koráb Belladona Znojmo 10:1 a 7:1. „Chomutov je nad naše síly,“ utrousil Jan Neliba, kouč Orlů. „Znojmo jsme k ničemu nepustili,“ radoval se střelec David Hruška.

Největší rival KLH, Ústí, se rozhoupává pozvolněji. Vítěz základní části se propotil k výhrám nad Kadaní 3:1 a 4:0. „Pro nemoc a zranění nám chybí čtyři hráči ze stabilního kádru (Šagát, Janků, R. Pšurný, Vobořil – pozn. red.) a to je znát. Výkon ještě není úplně optimální, ale chtěli jsme, aby to po dvou zápasech bylo 2:0 a je to tak,“ pousmál se trenér Lvů Petr Rosol. „Do Kadaně jedeme dvakrát vyhrát a ukončit to v co nejkratším čase,“ dodal. „Pro nás je to těžké, protože jsme odehráli v deseti dnech sedm zápasů a kluci už toho mají plné zuby. Spokojený být nemůžu, ale klukům nemůžu upřít bojovnost,“ krčil rameny kouč Kadaně Mikuláš Antonik.

V další sérii vede Olomouc nad Jihlavou také 2:0, mezi Hradcem Králové a Třebíčí je stav nerozhodný 1:1. Čtvrtfinálová vřava pokračuje ve čtvrtek a v pátek.

Hruška: Dali jsme se do kupy a jsme silní

Chomutov – Neuvěřitelných sedmnáct gólů ve dvou utkáních nasázela chomutovská ofenzivní mašina Znojmu. Manévry řídil hlavně zkušený útočník David Hruška (na snímku), který se zaskvěl hattrickem.

Taková střelecká produktivita se v play off jen tak nevidí…
Oni chtěli hrát hokej a to se jim vymstilo. Možná je to i tou naší hrou. Během volna jsme se dali do kupy a tady je výsledek. Jen aby se nás to štěstí nepustilo.

Vy jste se ve druhém utkání blýskl hattrickem, to potěší, co?
Je to hezké, ale je to jen jeden zápas. Že bych to bral jako nějaký úspěch, to ne. Hlavní je, že máme další body a to se počítá.

Oproti základní části je na vaší hře vidět změna, že?
Určitě. Kluci, co byli zranění, se uzdravili a trénujeme všichni pohromadě. Náš tým je kompletní a v tom je velká síla. Brankář nás taky hodně drží, takže jediné co můžu říct, je dobrý.

Co očekáváte od dvou zápasů na ledě Znojma?
Každý zápas je jiný, takže těžko mluvit takhle dopředu. Budeme se snažit vyhrát třetí zápas, který je hodně důležitý a pak se uvidí.

Sledujete sérii mezi Ústím a Kadaní?
Abych pravdu řekl, tak jsem o tom zatím nic moc neslyšel. Zabývám se spíše Chomutovem, mým týmem. Až budeme mít hotovo, tak se třeba podívám. Každopádně my jedeme svoje. (mik, kafe)

Klobouček: Je to super, jsme spokojení

Ústí n. L. – Pohodová atmosféra zavládla v kabině ústeckých hokejistů po zvládnutí i druhého zápasu čtvrtfinálové série play off 1. ligy. Obránce Lvů Jan Klobouček (na snímku) byl rád, že tým může být v klidu.

Zvládli jste oba duely, je určitě cítit jisté uvolnění z úspěšného vstupu do série…
To, že vedeme v sérii 2:0, je super a jsme moc spokojení.

Před play off se rozhodovalo o vašem soupeři mezi Vrchlabím a Kadaní. Severočeské malé derby vám asi nakonec sedí lépe…
To se ještě nedá říct a asi to bylo jedno. Minimálně dva zápasy nás ještě čekají, Kadaň má menší hřiště než my, bude to ještě boj.

V prvním zápase jste rozhodli v závěru, ve druhém už Ústí drželo otěže zápasu hned od začátku. Jaké rozdíly mezi dvěma souboji jste viděl vy?
Druhý duel jsme pojali zodpovědněji. Začal dobře, ale potom jsme se nechali zbytečně vylučovat, i mně se to několikrát povedlo. V prvním souboji jsme zase disciplínu udrželi. Hlavní je, že se dvakrát vyhrálo.

Dušan Salfický dostal jeden gól, brankář Zdeněk Orct vychytal nulu, zvedne to sebevědomí?
Určitě, hlavně jim. Je vidět, že si věří a my v nich máme jistotu.

Kadaňští hráči řikali, že stále hrajete na půl plynu, že se rozehráváte po pauze před play off…
To je blbost, na půl plynu se hrát nedá. Možná v první třetině úvodního zápasu jsme se trochu hledali, od té doby už hrajeme svoji hru.(kf)

Seman: Ústí je profitým, ale zkusíme zabojovat

Ústí nad Labem – Hokejisté Kadaně v úspěch na ledě Ústí moc nevěřili, svůj sezonní cíl a asi i maximum si splnili postupem do play off. Proto ani útočník Filip Seman nebyl ze dvou porážek nijak zdrcený.

Překvapilo vás něco v prvních čtvrtfinálových soubojích?
Něco takového jsme čekali. Ústí je profitým a moc touží po extralize. Musíme zkusit zabojovat doma.

Jaký jste viděl rozdíl mezi pondělním a úterním soubojem?
Ve druhém zápase jsme nedali ani gól. Byli jsme dost vylučovaní a to je potom proti Ústí těžké.

Co pro vás bylo ve skórování největší překážkou?
Šance jsme měli, ale chyběla potence. Ústí má navíc výborné brankáře i organizovanou obranu.

V prvním zápase jste Ústí celkem zaskočili…
Spíš to plynulo z toho, že domácí byli po dvou týdnech pauzy nerozehraní. Když to srovnám se vzájemnými zápasy v základní části, Ústí se ještě zlepší.

S čím do dalších zápasů série půjdete?
Asi s něčím podobným jako před těmi ústeckými. Nemáme co ztratit a můžeme jenom překvapit. Doma budeme na svém hřišti, to však nic nemění na tom, že Lvi budou stále favoritem.

Změníte nějak styl hry?
Asi se pokusíme o nátlak a musíme dát nějaké góly. Výhoda snad bude i naše menší hřiště, kde by na Ústí mohl tento styl platit. (kf)