Přestupní okno se na konci ledna uzavřelo, kádr hokejových Pirátů z Chomutova zůstal beze změn a už se začíná rýsovat jeho podoba na příští ročník Tipsport extraligy. V tuto chvíli je jasné, že i v následujících sezonách zůstanou v chomutovském dresu Ivan Huml s Brettem Flemmingem, pokračovat bude také angažmá Marka Tomici. Všichni tři podepsali na severu Čech nové víceleté smlouvy. Piráti zároveň uplatnili opci na Davida Kämpfa a jednají s dalšími hráči současného kádru.

„Úplně nadšený jsem z Bretta Flemminga. Když jsme ho brali, šli jsme trochu do rizika, ale překvapil mě. Ukázal se jako neskutečný obránce, který má všechno a navíc je výborný i do kabiny. Budeme stát o uzavření dlouhodobějšího kontraktu,“ pronesl už dříve trenér Vladimír Růžička starší na adresu autora dvou gólů a devíti asistencí. Nyní se jeho slova mění ve skutečnost. Druhý nejvytěžovanější hráč soutěže a zatím stříbrný muž týmu v hodnocení Radegast indexu zůstává i nadále v Chomutově.

Tomica plní výborně

Třetím do party hráčů, kteří podepsali nové kontrakty, je bojovník Marek Tomica, jenž loni vyhrál klubový Radegast index a i ve druhé chomutovské sezoně ho najdeme mezi pěti nejlepšími Piráty. Spíš defenzivně laděné křídlo plní obranné úkoly v první formaci stejně jako loni a nejlepší hodnocení účasti na ledě v rámci mužstva (+10) dokazuje, že své úkoly zvládá velmi dobře.

Nedávno šestatřicetiletý ostřílený harcovník má v tuto chvíli na kontě šest přesných zásahů a dvanáct asistencí, čímž překonal svůj loňský bodový počin.
Životní sezonu pak prožívá chomutovský odchovanec David Kämpf, jehož skvělé výkony v klubu katapultovaly do národního týmu, kde odehrál zatím oba turnaje Euro Hockey Tour a chystá se i na třetí.

Čtrnáct gólů a šestnáct asistencí mu zaručuje pozici v elitní dvacítce pořadí produktivity i mezi extraligovými kanonýry.

Zásadní góly

Hned dvanáctkrát skóroval aktuální český reprezentant při těsném rozdílu skóre, kam se počítají góly při jednogólové ztrátě či stejném vedení anebo při remízovém stavu. Toto číslo ho řadí do nejlepší desítky Tipsport extraligy. Mezi dvaceti nejlepšími figuruje jméno Davida Kämpfa také v počtu vyhraných vhazování při úspěšnosti těsně nad padesát procent. Pokud by svými výkony v národním týmu zaujal v zahraničí, musí se zájemci domluvit se severočeským klubem, který si služby svého odchovance pojistil uplatněním opce.

(kult)