Opona se zvedá. Severočeské derby o vstupenku do finále hokejové extraligy budí v obou táborech emoce. Jedno je jisté, favoritem je liberecký mistr. Piráti, kteří vyřadili ve čtvrtfinále druhý tým základní části Třinec, v ní mohou s úřadujícím šampionem zúčtovat, neboť při loňském tažení Tygrů za titulem byli jednou z jejich obětí. Čtvrtfinále tehdy prohráli jasně 0:4 na zápasy. Jak to bude nyní?

„Piráty jsme potkali loni, je to bojovný tým a nic jiného než bojovnou sérii nečekám ani teď. Chomutov je sebevědomý, protože zvládl dvě náročné série. Očekávám urputný boj se soupeřem, který nedá kůži lacino. Loni to s nimi bylo těžké a letos to nebude jiné," řekl liberecký kouč Filip Pešán.

Připomeňte si: Senzace je už dokonána, Chomutov má semifinále!

Piráti na vítězné vlně

Úvahy o tom, že by měla v sérii hrát roli únava, odmítl. „Jestli to bude výhoda, že mají v nohách tolik zápasů, prodloužení a cestování, nebo ne, se mě zeptejte až po jejím skončení," dodal Pešán, jehož tým má již jistotu medailového zisku.

V podobném duchu hovořil i útočník Branko Radivojevič. „Je jedno, kolik už odehráli Piráti zápasů. Dostali se na nějakou vítěznou vlnu a jsou v euforii. Je to pro ně veliký úspěch. Budou mít stejnou pauzu jako my, takže začínáme oba od nuly," uvedl Radivojevič. „Sezona už jde do finiše a musíme si to užít. Chomutov bude těžký soupeř, my se na ně ale určitě dobře připravíme a chceme jít do finále," dodal ofenzivní lídr Bílých Tygrů.

Šťastný: Liberec není nepřemožitelný

Asistent trenéra hostů Jan Šťastný vidí v Liberci jednoznačného favorita série. „Asi by pro ně byl neúspěch, kdyby přes nás nepřešli, ale věřím, že stát se může cokoliv. I s ohledem na to, co máme my za sebou v předkole a ve čtvrtfinále s Třincem. Sebevědomí, víra a týmový duch dělají strašně moc, navíc když je to podpořené vynikajícím Jánkem Lacem v bráně," podotkl Šťastný. „Minulý rok měl Liberec větší individuality a rozdílové hráče. Tento rok to mají postavené podobně jako my – na týmové práci, která je podpořená výborným systémem hry a výborným gólmanem. Druhý rok dokazují, že svou práci v klubu dělají dobře."

Psali jsme: Růžička: Jsem docela překvapený, co naši hráči vydrží

Věří přitom, že obhájce titulu není nepřemožitelným soupeřem. „Myslím, že Liberec je hratelný celou sezonu. Hráli jsme s nimi včetně přípravy pět zápasů a dokázali jsme je třikrát porazit, což svědčí o tom, že hratelný je. Tvrdím, že na soupeře jako je Liberec, platí to, co hraje Liberec," prohlásil Šťastný.

Páteční úvodní utkání série začne v 17.20, v sobotu padne opět v Liberci úvodní buly ve stejný čas. Oba zápasy vysílá přímým přenosem ČT sport.

Program semifinále:

1. zápas (31. 3.):
Liberec – Chomutov 17.20
2. zápas (1. 4.):
Liberec – Chomutov 17.20
3. zápas (4. 4.):
Chomutov – Liberec 17.20
4. zápas (5. 4.):
Chomutov – Liberec 17.20
5. zápas (7. 4.):
Liberec – Chomutov 17.20
6. zápas (9. 4.):
Chomutov – Liberec 17.40
7. zápas (11. 4.):
Liberec – Chomutov 17.20

Finále začne 14. 4.