Tenhle závěr I. ligy bude mít náboj. Ve druhé nejvyšší hokejové soutěži se totiž tři kola před koncem nahánějí dva regionální rivalové - poslední Most a předposlední Kadaň. Je jasné, že oba už play out nemine. Teď se bojuje o co nejlepší pozici do bojů o záchranu. Lépe jsou na tom Kadaňští, kteří mají před Mostem desetibodový náskok. Jenže Most nic nevzdává. Žádná flinta do žita neletí.

Naděje na záchranu žije

„Pořád si myslím, že je šance na záchranu, musíme ale bojovat. Uvidíme, jak to všechno dopadne, ale naděje umírá poslední," řekl mladý útočník Kristian Reichel, který Mostu vypomáhá z extraligového Litvínova a naposledy dvěma trefami odstřelil Třebíč.

Jenže Kadaň nebude lehké sousto. Mluví za ni i statistika. Ze dvanácti utkání odehraných v lednu a únoru bodovala Kadaň v sedmi, zatímco Most se nedokázal odrazit alespoň k malé vítězné šňůře. Hodně napoví i tato sobota, kdy Kadaň bude hostit právě Most. Dnes, ve středu 8. února, oba týmy hrají u soupeřů. „V Třebíči musíme udělat nějaké body. Jedu tak trošku „domů", začátek sezony jsem tam strávil. Doufám, že tam vyhrajeme," řekl pro oddílový web Kadaně Adam Raška, mladík, který v posledním domácím utkání proti Jihlavě zaznamenal premiérový gól v dresu Trhačů.

Základní část první hokejové ligy skončí příští pondělí.

Grafika