Piráti měli už kolo před koncem základní části jistotu, že do Generali play-off vstoupí ze sedmého místa a tím pádem budou předkolo začínat doma. Zbývalo vyřešit tajenku v podobě soupeře pro první sérii vyřazovacích bojů. Ve hře byly v té chvíli devátá Mladá Boleslav, desátá Plzeň, jedenáctý Zlín a šanci měla i dvanáctá Olomouc.

Jediný gól ze vzájemných zápasů mezi Plzní a Mladou Boleslaví určil, že Piráti se střetnou s Bruslařským klubem. Bitvy o čtvrtfinále odstartují v pondělí 6. března v 18 hodin a 20 minut a v úterý 7. března v 17 hodin a 30 minut v SD Aréně.

Popáté v play-off proti sobě

Když Bruslařský klub pro sezonu 2002/2003 postoupil do první ligy, chvíli trvalo, než vznikla velká rivalita obou oddílů, které bažily po postupu do nejvyšší soutěže. Nyní jsou v ní oba kluby a poprvé se střetnou v extraligovém play-off.

Nepřehlédněte: V dubnu se v chomutovské SD Aréně představí hokejový tým Norska

Klasické série spolu Piráti a Mladoboleslavští odehráli doposud čtyři. Ve čtvrtfinále první ligy 2005/2006 stejně jako ve finále ročníku 2007/2008 se radoval tým z města automobilů po výsledku 4:0 na zápasy. Středočeši uspěli také v první vzájemné baráži na jaře 2010, kterou opanovali 4:1 na zápasy a udrželi se.
Chomutovští si první výhru v play-off nad velkým rivalem připsali právě v prolínací soutěži v desátém vzájemném duelu ve vyřazovacích bojích. O dva roky později však přišla změna. Baráž na jaře 2012 rozhodl až poslední možný sedmý duel, v němž si Piráti zajistili návrat mezi klubovou elitu po 38 letech.
Oba celky proti sobě stály během baráže také v následujících dvou letech, jenže to už se změnil formát. Dva nejhorší extraligové a dva nejlepší prvoligové týmy změřily síly čtyřikrát každý s každým o dvě místa v Tipsport extralize. Poprvé se Piráti i Liberec udrželi, o rok později Chomutov a Kladno sestoupily.

Letošní bilance příznivější pro Piráty

Piráti si střetnutí s Mladou Boleslaví zopakují po pár dnech. Oba týmy se proti sobě naposledy postavily v rámci 50. kola základní části Tipsport extraligy, v němž Piráti vybojovali třetí letošní výhru nad Bruslařským klubem. Všechny zápasy však končily maximálně dvougólovým rozdílem, takže lze očekávat tuhé bitvy také v předkole Generali play-off.

První letošní vzájemný duel vyhráli Středočeši doma 4:2, ale následně už nezískali ani jeden bod. Doma Piráti vyhráli 2:1, venku 3:2 a naposledy doma 3:1.
V základní části bodovalo celkem dvanáct chomutovských a jedenáct boleslavských hráčů. Michal Vondrka vstřelil celkem čtyři góly a neprosadil se jen v závěrečném klání, dvě trefy zaznamenal David Skokan. Tři asistence si připsal Brett Flemming.

Připomeňte si: Mladíci Pirátů podlehli Hradci! V předkole play-off vyzvou Mladou Boleslav

Na straně družiny Františka Výborného nasbírali tři kanadské body Martin Látal (2+1), Marek Trončinský (1+2), který odešel před koncem přestupního termínu do Pardubic, Petr Vampola (1+2) a Radan Lenc (1+2). Dva přesné zásahy do chomutovské sítě poslal rovněž Tomáš Hyka. Je tedy jasné, na koho si oba soupeři musí dávat pozor. Prosadí se tito hráči i v předkole? Uvidíme!

Libor Kult