Piráti už mají zajištěno předkolo play off, ale stále bojují o šestou příčku, zabezpečující přímý postup do vyřazovacích bojů. Dnes hrají ve Zlíně, v neděli 26. února se od 15 hodin a 30 minut utkají na domácím ledě v SD Aréně s Mladou Boleslaví.

Vondrka válí nejen proti Středočechům

V neděli na ledě Olomouce poprvé po čtyřech zápasech nebodoval, jenže předtím Michal Vondrka dvěma góly sestřelil Třinec a připsal si 2000. chomutovský gól v nejvyšší soutěži. Kapitán Pirátů se tak i nadále pohybuje v popředí statistik. Z hlediska bodů i gólů zažívá životní extraligovou sezónu. Zkušený útočník zatím nastřádal třiadvacet přesných zásahů a stejný počet asistencí. Tento počin v tuto chvíli stačí na druhé místo mezi střelci nejvyšší soutěže se čtyřgólovou ztrátou na vedoucího Dominika Kubalíka z Plzně. Jeho dostižení nemusí být nereálné, když vezmeme v úvahu, že Michal Vondrka skóroval ve všech třech předchozích zápasech s Mladou Boleslaví a dal jí letos čtyři góly.

Připomeňte si: Piráti nedali gól, v Olomouci padli 0:1

Ještě větší tlačenice je pak na čele extraligové produktivity. Sparťanské duo Vrána-Pech má 47 bodů, chomutovský kapitán ztrácí pouhý bodík a o další bod za ním jsou již zmínění Kubalík a královéhradecký Jaroslav Bednář. I duel s Bruslařským klubem napoví, zda budou mít Piráti znovu po roce nejproduktivnějšího hráče základní části.

Čtvrtfinále bez předkola? Piráti jsou stále ve hře

Před rokem se chomutovský tým poprvé v historii probojoval do vyřazovacích bojů nejvyšší soutěže a v předkole si hned připsal vítěznou sérii s brněnskou Kometou. Ve čtvrtfinále prohráli Piráti s pozdějšími mistry z Liberce, nyní si po roce zopakují souboj s Jihomoravany. Může se jednat o přetahovanou na dálku, ovšem stejně tak dobře může rozhodnout přímá bitva obou soupeřů v předposledním kole.

Hodně bude záležet nejen na výsledku chomutovské družiny ve Zlíně, ale také v domácím utkání s Mladou Boleslaví.

Výchozí pozice vypadá následovně. Sedmí Piráti ztrácí na šestou Kometu jediný bod, pátý Litvínov má šestibodový náskok a vypadá to, že o pozici v elitní šestce už nepřijde. Situace může být i hodně zamotaná, protože případné vítězství Brňanů nad Piráty v prodloužení nebo na nájezdy by znamenalo shodný bodový zisk i shodné skóre ze vzájemných zápasů, pokud by oba týmy po 52 kolech nasbíraly stejný počet bodů celkově. Pak by o šestém místě mezi Piráty a Kometou mohlo rozhodovat celkové skóre, které má v tuto chvíli lepší tým z moravské metropole.

Libor Kult