„Z naší strany slušný zápas, ale nebyl vítězný. Myslím, že to bude takové varování pro naše kluky, že se zápas musí kontrolovat i za jednobrankového vedení," konstatoval na oddílovém webu trenér domácích Jaroslav Beck.

Kadaň totiž vedla po trefách Kohouta a Černého po dvou třetinách 2:1. Už v 5. minutě dostal domácí do vedení v přečíslení tři na jednoho střelou pod břevno Martin Kohout (1:0).

Za Most vyrovnal ve 25. minutě v přesilové hře Tomáš Rod (1:1). Tři minuty před koncem prostřední části hry se nádherně trefil od modré čáry Robert Černý a poslal Kadaňské opět do jednobrankového vedení (2:1).

„Měl jsem v úmyslu dát gól, ale byla to moje životní trefa (smích). Kluci se mi hned smáli, že mě ještě neviděli takhle vystřelit," řekl o svém gólu kadaňský obránce.

V poslední třetině se už na ledě projevila zkušenost, když se gólově prosadili exPiráti Kubinčák a Divíšek. Nejdříve ve 45. minutě našel Kubinčák volného Tomáše Divíška, který přesnou střelou nad rameno brankáře Krále vyrovnal (2:2) a o čtyři minuty později si oba role vyměnili. Po přihrávce Divíška se Vojtěch Kubinčák trefil rychlou střelou mezi betony a zajistil Mostu vítězství 3:2.

„Za stavu 2:1 jsme ztratili koncentraci a kontrolu nad utkáním. Po dvou hloupých chybách nebo spíše nepozornostech, když jsme si mysleli, že takhle zkušený soupeř už není nebezpečný, jsme dostali dvě branky. Obrovská zkušenost pro nás," zhodnotil obrat v zápase lodivod domácího týmu Jaroslav Beck.

SK Kadaň – HC Baník Most 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Branky a asistence: 5. Kohout (Walter), 37. Černý – 25. Rod (Hora), 45. Divíšek (Kubinčák), 49. Kubinčák (Divíšek). Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1.

SK Kadaň: Král – Černý, Trefný , Mrázek, Blaha, Šimek, Walter, Drobný, Novák – Osmík, Hejcman, Petráš – Kohout, Vrána, Harkabus – Ringler, Šťovíček, Kellerstein – Wágner, Macháček, Tupý.

Baník Most: Mouček – Charousek, Šelf, Hora, Rulík, Cvrk, Strejček, Procházka, Bednárik, Kubinčák, Divíšek, Slavíček, Rod, Alinč, Řehoř, Mical, Kučera, Chlapík, Čmolík, Trubeneker, Ujfaluši.