Páté finálové utkání se hrálo v Ústí ve středu a Chomutovští k němu jeli s psychickou výhodou toho, že dokázali vyrovnat stav z 0:2, ale zápas se jim příliš nepovedl a po prohře 2:4 mají ústečtí Lvi první finálový mečbol.

„Zápas se nám příliš nepovedl, musíme se soustředit na pátek,“ vzkazuje obránce Jakub Grof. „Musíme se soustředit na dnešní zápas a až potom se můžeme bavit o tom sedmém rozhodujícím. Věřím, že nás fanoušci přijdou podpořit a společně ten zápas zvládneme,“ dodává.

Finálová série mezi Chomutovem a Ústím nad Labem je divácky velice sledovaná, dosavadních pět odehraných zápasů sledovalo přímo na stadionech 29 782 diváků, což dává průměr 5956 diváků na zápas! Pouze na jediném utkání, na čtvrtém v Chomutově, bylo přítomno méně než šest tisícovek, ale to pouze proto, že zápas přímým přenosem vysílala Česká televize.

A obrovský zájem je také o páteční zápas, očekává se vyprodaný stadion!

„O vstupenky na páteční zápas je veliký zájem a proto bychom fanouškům doporučili, aby co nejdříve využili předprodeje,“ říká marketingový manažer KLH Chomutov David Dinda.

Předprodej probíhá již od dnešního dne a to v klientském centru Invia Chomutov (Palackého ulice, vedle prodejny T–Mobile). Fanoušci si tam dnes mohou pro vstupenky zajít od 9 do 17 hodin,zítra od 9 do 16, v pátek ve 14 hodin se otevírají také pokladny přímo na zimním stadionu.

Ve finálové sérii mezi chomutovskými Piráty a ústeckými Lvy zatím stoprocentně platí pravidlo „Můj dům, můj hrad“, ve všech pěti případech totiž vyhrálo domácí mužstvo. Chtějí–li se hokejisté Chomutova prokousat do baráže o extraligu, musí splnit dvě podmínky – dnes vyhrát doma, čímž by sérii srovnali na 3:3 na zápasy a poté v neděli prolomit „domácí pravidlo“ a vyhrát v Ústí nad Labem rozhodující sedmé utkání!

„Ještě nic není skončeno, budeme bojovat,“ říká chomutovský útočník Eiselt.

Šestá finálová bitva začíná na chomutovském zimním stadionu v pátek v 17.30 hodin!