Někdejší reprezentant strávil drtivou většinu kariéry v nedalekém Litvínově a s novým týmem už absolvoval středeční trénink. „Dohodli jsme se, že se u nás zapojí do přípravy. Během středy bychom měli dotáhnout všechny administrativní záležitosti tak, aby mohl nastoupit už ve čtvrtek proti Liberci," přibližuje sportovní manažer Leo Gudas.

Zkušený forvard naskočil v letošním ročníku Tipsport extraligy do 38 utkání, v nichž třikrát skóroval a přidal čtyři asistence. Celkem má Vojtěch Kubinčák mezi tuzemskou elitou na kontě 765 utkání, 153 přesných zásahů a 175 finálních přihrávek.

V nejvyšší soutěži nastupoval třináctinásobný reprezentant za Litvínov, pouze během ročníku 2002/2003 oblékal dres pražské Sparty a libereckých Bílých Tygrů. Kromě toho vypomohl v první lize Mostu, Ústeckým Lvům či Mladé Boleslavi. V sezóně 1999/2000 naskočil k jednomu střetnutí za Chomutov.

V letošní sezóně odehrál Vojtěch Kubinčák všechny tři vzájemné zápasy s Piráty, v nichž se bodově neprosadil. Nyní se postaví na opačnou stranu barikády a bude pomáhat k co nejlepším výsledkům družině Mikuláše Antonika.