Klenot San Jose Sharks forvard Tomáš Hertl jako ambasador, přímo v akci hokejista klubu NHL Columbus Blue Jackets Lukáš Sedlák nebo hráči Pirátů Roman Chlouba, Jakub Chrpa, Martin Šťovíček a Lukáš Blaha. Hokej v létě a na betonu. Chomutov zažije premiéru Red Bull Urban Buly.

Vítězný tým bude mít možnost zahrát si proti družstvu, které sestaví právě 24letý Hertl. Ten si v loňském roce pozval do pražských Kasáren Karlín například Filipa Chlapíka z Ottawy nebo reprezentačního obránce Jakuba Krejčíka. „Už se chystám. Líbí se mi myšlenka návratu na plácky. Tam, kde jsem hokejově vyrůstal i já. Už se moc těším, až se utkáme s těmi nejlepšími,“ neskrývá nadšení pro věc Tomáš Hertl.

7. kolo baráže: Jihlava - Kladno, David Štich je po litvínovském ataku Trávníčka v pořádku.
Štich posílí obranu Pirátů. „Umí přitvrdit a být nepříjemný,“ ocenil šéf Růžička

Ten v loňském roce se svým hvězdně složeným týmem v posledním zápase sice uspěl, ale jak sám potvrdil, nic jednoduchého to pro něj nebylo. „Herně to pro mě byl nezvyk. Dvakrát pět minut se nezdá, ale i tím, že se hraje bez brankářů, musí být hráč všude a fakt se naběhá. Prostě makačka na nohy. Perfektně jsme si to s klukama užili. Těším se, až přivezu hokejový kamarády i příští rok,“ vyhlížel po finále další ročník.

Red Bull Urban Buly se  do českých hokejových měst vrací po úspěšné premiéře. Jeden z nejpopulárnějších sportů na světě se navíc vrací tam, kam neodmyslitelně patří, na ulici. Jen botasky, hokejka a tenisák. Nic víc nebudou účastníci jedinečné akce potřebovat.

Boj o utkání proti hvězdám

Po čtyřech regionálních kvalifikacích se ti nejlepší utkají ve finále o možnost zahrát si proti opravdovým hokejovým hvězdám. Vyvrcholení celého podniku v Praze budou předcházet čtyři regionální turnaje ve městech s hokejovou tradicí. Předposlední kvalifikační turnaj proběhne 16. června v Chomutově.

Tamní Piráti se v posledních letech dokázali probojovat zpět do extraligy a hokejová kultura úspěšných padesátých let se tak vrací zpět na sever Čech.

Parkourové hřiště. Ilustrační foto
Klášterec otevřel nové parkourové hřiště pro milovníky pohybu

Čtyři hřiště, na kterých bude o postup do pražského finále usilovat 64 až pětičlenných mužstev, vyrostou na parkovišti SD Areny v Mostecké ulici.

Hrací plochy budou obehnané dřevotřískovými mantinely, a v jednu chvíli mohou na hřišti být maximálně tři hráči každého mužstva.