Po druhém utkání čekala oba soupeře dvoudenní přestávka, kterou vyplnily oba týmy podobně - regenerací a důkladnou, spíše taktickou přípravou na další utkání.

„Lehce potrénujeme, budeme se věnovat rehabilitaci a musíme nějak přeskládat sestavu, protože nám vypadl po zbytečném faulu Jakub Trefný. Na to si musíme sednout a nějak to vymyslet," řekl po pátečním zápase jeden z trenérů Kadaně Petr Martínek. Jakub Trefný v pátečním utkání totiž po vyrovnání Třebíče na 1 : 1 sekl přes ruce domácího Káňu a vyfasoval k pěti minutám ještě trest ve hře.

Petr Martínek ještě dodal: „Potrénujeme jen lehce, teď už se nemusí trénovat nacvičování signálů a podobné věci. To se dělá celou sezónu. Očekáváme zase vyrovnané zápasy, bude to boj, který bude rozhodovat jedna chyba, která rozhodla i druhý zápas."

Kamil Pokorný, hlavní trenér Horácké Slavie Třebíč k programu svých svěřenců před dvojzápasem v Kadani řekl: „Jenom lehký trénink, regenerace. Páteční zápas nás stál hrozně moc sil, zápas jsme dohrávali na deset hráčů. V neděli máme předzápasový trénink a pak jedeme do Kadaně. Doufám, že bude platit to, že jsme jeden z nejlepších týmů na ledě soupeřů a věřím tomu, že to v Kadani potvrdíme."

Černožlutí se budou snažit vyhrát oba zápasy, jet za stavu 1 : 3 do Třebíče by nebylo nic příjemného. K postupu do semifinále je totiž zapotřebí celkem čtyř výher. Naopak Třebíč chce v Kadani aspoň jeden zápas vyhrát, co dokládají i slova nejlepšího střelce Bílých hvězd Davida Ostřížka: „V Kadani čekáme neskutečnou řežbu, ti do nás poletí a budou se nás snažit rozhodit jakýmkoli možným způsobem. Musíme proti nim hrát chytře a hrát takovou hru, kterou jsme předváděli ve druhém utkání třetí třetinu. Jiná cesta asi nevede. Určitě tam musíme minimálně jeden zápas vyhrát."

Přijďte podpořit černožluté na jejich cestě play-off první ligy. Kadaň, i když hraje o čelo, má s průměrem 324 diváků na zápas jedny z nejnižších návštěv diváků v první lize. Za ní už je jenom Most a Beroun.

V první lize se hrají i další čtvrtfinálové zápasy. V nich vedou na zápasy favorité Mladá Boleslav nad Rebely z Havlíčkova Brodu 2 : 0, Lvy z Ústí nad Labem nad Jihlavou také 2 : 0 a jedině utkání Olomouc Hradec Králové je na zápasy vyrovnané. V něm se série stěhuje do Hradce Králové za stavu 1 : 1.