V polovině zápasu se totiž na ledě strhla bitka, když Štěpán Hřebejk dohrál Frola u mantinelu. Situaci popsal aktér potyčky domácí obránce Lukáš Pulpán: „Na Štěpána nesmyslně vlítnul Dvořák s Hollwegem, tak se to nějak semlelo. To se ale stává." Do bitky se vzápětí zapojil i střelec svého prvního gólu v dresu Pirátů Martin Šagát: „Štěpán dohrával hráče u mantinelu a smůla byla, že protihráč se právě v tento moment otočil zády a proto ten hit vypadal jako faul. Hned po zákroku na Štěpána někdo vletěl, tak jsem zareagoval stejně a šel mu pomoci. Pak už se to prostě mlelo." Štěpán Hřebejk viděl situaci následovně: „Tomáše Frola jsem si obhazoval a on se tam dostal do otočky. Nebylo v tom nic úmyslného, snažil jsem se ho dohrát. Následnou reakci plzeňských hráčů jsem už čekal, spíš jsem se kryl, aby tam nevzniklo nějaké zbytečné zranění."

Hřebejkův zákrok se okamžitě vydal pomstít Indián Michal Dvořák,který nešetrným zákrokem holí do oblasti hlavy a krku zasáhl Štěpána Hřebejka. Po běsnícím Dvořákovi do klubka hráčů najel i Martin Šagát a známý raubíř Škodovky Ryan Hollweg. Ten sice nejprve svým nájezdem poslal k zemi Šagáta, pak se však chytil obránce Pavlase a společně sledovali zejména nepříčetného Dvořáka. Ten jako jediný shodil rukavice.

Zatímco Hollweg, Pulpán i Hřebejk dostali od rozhodčích shodně dvě minuty, Dvořákovi muži v pruhovaném přičetli ke shozeným rukavicím i vyprovokování bitky, což ocenili trestem na pět minut a do konce utkáni.