V úvodu úterního zápasu byli lepší hosté, kteří dali domácím lekci z efektivity. Z pěti střel do 15. minuty dali tři góly a vyhnali Kostúra z branky. Vedení se ujali již po 62 sekundách hry, když Huna spoza branky našel úplně volného Romana, který s přehledem domácího brankáře prostřelil. V šesté minutě  Kudělka našel krásnou přihrávkou na modré čáře najetého Klimka a ten se sám před brankářem nemýlil. Třetí branka padla po špatné rozehrávce domácích, čeho využil Ujčík a vymetl horní růžek. Za Piráty měli vyložené příležitosti Hromas a Sikora, prvně jmenovaný šel sám na Málka. Hostující brankář ho ale vychytal a Sikora v 11. minutě trestuhodně přestřelil prázdnou bránu.

Na čtyřbrankový rozdíl upravil v 27. minutě  hostující Svačina, kterého domácí obrana nechala úplně osamoceného před Řehořem. Jeho střelu brankář vyrazil, ta se ale odrazila nad něho, ale dopadla za jeho záda. Piráti upravili skóre v přesilovce pět na tři, kdy Zálešák přihrával přes brankoviště a hostující obránce puk srazil za Málka. V pokračující přesilovce pět na tři, když si odpykával trest Strapáč, měl velkou příležitost po střele Pulpána Důras, ale Málek jeho dorážku z bezprostřední blízkosti vytěsnil betonem.

V závěrečné třetině Vítkovice až do 53. minuty kontrolovali průběh hry, pozorně bránili střední pásmo a domác nepouštěli do střeleckých příležitostí. Pak se ale prosadil Sikora, který od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Piráti si vytvořili tlak, největší příležitosti měliHruška a Hromas, kterýani na třikrát nedokázal překonat hostujícího brankáře.

Piráti po prohře klesli na poslední příčku extraligy, v pátek budou bojovat na ledě regionálního rivala - týmu Litvínova.

PIRÁTI CHOMUTOV - HC VÍTKOVICE STEEL 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 36. Zálešák (Pulpán), 53. Sikora (Macháček) - 2. Roman (Huna), 6. Klimek (Kudělka), 15. Ujčík (R. Hruška, Malík), 27. Svačina (Roman), 60. Burger (Malík).
Rozhodčí: Minář, Turčan - Kostka, Lhotský.
Vyloučení: 6:9, navíc Sikora - Strapáč oba 10 min.
Využití: 1:0.
Diváci: 2769.
Sestavy:
Piráti Chomutov: Kostúr (15. Řehoř) - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Pavlas, Macháček, Rutta, Trefný - Lušňák, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Zálešák, Kůs - Důras, Sikora, Hromas - Račuk, Gajovský, K. Ton. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.