Palin se dostal do potyčky s hostujícím hráčem ve druhé třetině. Po krátkém dorozumívání oba hráči shodili rukavice i helmy a pustili se do souboje. Rozhodčí nechali jejich boxerské utkání běžet. Přerušili ho až v době, kdy získal Kanaďan ve službách Chomutova jasnou převahu.

Oba hráči dostali pětiminutový trest plus osobní trest do konce utkání. Domácí hráč si cestou do kabiny ještě vychutnal potlesk stojícího chomutovského stadionu. Nadšení byli z jeho výkonu i spoluhráči včetně Jeffa Jillsona.

„Zámořští hráči mají tohle prostě v sobě. Vyrůstáme s tímto stylem hokeje. Brett je velmi drsný chlapík, který hrál ve velmi tvrdé kanadské soutěži,“ vysvětlil.

Podle jeho slov rvačka Palina vyvolala na střídačce bojovnou náladu. „Postavil se za spoluhráče a odvedl skvělou práci. Doufám, že to pobavilo fanoušky. I v týmu to probudilo bojovného ducha,“ směje se sympatický bek.

Hokejovou rvačku komentoval po utkání i kapitán Milan Kraft, který také hrál v zámoří a podobné incidenty tedy dobře zná. „Podle mě to byla férová bitka, která tu je bohužel hodnocená 5 + dokonce utkání. Tam nebyl žádný zákeřný faul a oba byli zhruba stejné váhové kategorie. Prostě se tak domluvili a poprali se. Rozumím tomu, že tady jsou pravidla nastavené jinak, ale v tomto případě je to škoda, protože to je takové zpestření zápasu. “

Povedený zápas
Utkání s výsledkem 3:2 může vypadat jako vyrovnané. Chomutov měl ale po většinu utkání herně navrch. S dnešním výkonem jsme velmi spokojení. První i druhou třetinu jsme hráli přesně tak, jak jsme si řekli, a hráči naše úkoly plnili.

Třetí třetina již nevyšla přesně podle našich plánů, dostali jsme jeden gól, ale i tak jsme to ubránili,“ řekl po utkání chomutovský trenér Jan Votruba. V dalším kole již tuto středu zajíždí Chomutov na led Havlíčkova Brodu.

Piráti Chomutov - HC Benátky nad Jizerou 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Hruška (Kraft, Pulpán), 16. Pulpán (Hřebejk, Hruška), 21. Kraft - 23. Pavlů (Bulíř, Vitásek), 46. Pabiška (Vála, Jaroměřský). Rozhodčí: Humpolíček - Klein, Skopal. Vyloučení: 4:3, navíc Ondřej 10 minut OT, Palin a Vlach 5 min + OT do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1710. Střely na branku:. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Piráti Chomutov:
Hanuljak (Strmeň) - Palin, Pulpán, Grof, Mrázek, Rutta, Jillson, Bartejs, Havíř - Hruška, Kraft, Hřebejk - Heřman, Fiala, Hromas - Ondřej, Sikora, Hafenrichter - Seman, Gajovský , Procházka

HC Benátky nad Jizerou:
Blažíček (od 21. Stejskal) - Jaroměřský, Pavlů, Vála, Říha, Vitásek, Pabiška, Ulrych, Niko - Klimt, Král, Skalický - Kopic, Skořepa, Vlach - Jonák, Bulíř, Vařecha - Kellner, Kouřil, Weiss