V sérii hrané na čtyři výhry tak vedou nad chomutovskými piráty 3:2 a už v pátek se na ledě svého regionálního rivala mohou dotknout nesmrtelnosti. Jakákoliv výhra jim totiž zaručí obhajobu loňského prvenství a právo utkat se s Mladou Boleslaví o vytoužený návrat do extraligy.

„První třetina byla hodně nervózní, ani jeden ze soupeřů nechtěl inkasovat. Naštěstí se nám později podařilo odskočit na rozdíl dvou branek a čtvrtý gól už zápas definitivně rozhodl,“ radoval se po utkání asistent trenéra Slovanu Milan Skrbek.

Už samotný úvod pátého finále naznačil důležitost zápasu. Oba týmy do něj vstoupily s cílem neinkasovat. Domácí hráči od začátku tlačili na pilu, hosté naopak hrozili z brejků. Skóre se mohlo poprvé měnit v 9. minutě, ale chomutovský Hruška tváří v tvář Salfickému neuspěl.

Na první branku se na ústeckém ledě čekalo téměř polovinu zápasu. Ve 29. minutě chytře tečoval Pajič bombu Zemana od modré a na stadionu vypukla žluto-modrá radost. Na začátku 37. minuty sice vyrovnal Hruška, Lvy to ale nepoložilo a o 46 vteřin později díky trefě agilního Zemana znovu vedli.

Definitivní rozuzlení dramatické zápletky přinesla třetí část zápasu, konkrétně 46. minuta. Po Heřmanově přihrávce se prosadila posila Lvů z extraligového Kladna Trončinský a domácí vedli 3:1. Chomutovští se sice dočkali ještě jedné branky, za stavu 4:1 čtvrt minuty před koncem už ale jen korigovali výsledek.

„Dnes to z naší strany nebylo ono, nebyli jsme ve své kůži. Doma se ale pokusíme sérii ještě zdramatizovat,“ slíbil brankář hostů Hanuljak.

Ústečtí Lvi – KLH Chomutov 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 29. Pajič (Zeman), 37. Zeman (Hovorka), 46. Trončinský (Heřman), 54. Pajič (Hovorka, Dragoun) – 37. Hruška (Duda), 60. Jíra (Mikšovic). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek – Dančišin, Matějček. Vyloučení: 8:6, navíc Procházka (CH) 5 + do konce. Využítí: 0:2. Třetiny: 0:0, 2:1, 2:1. Diváci: 6210. Muž zápasu: Pajič. Stav série: 3:2.

Ústečtí Lvi: Salfický – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Novotný, Gureň, Trončinský, Sklenička – Janků, Alinč, Pazourek – Hovorka, Pajič, Dragoun – Šagát, Heinisch, Heřman – M. Pšurný, Mikulík, R. Pšurný. Trenér: Rosol.

Chomutov: Hanuljak – Bombic, Pulpán, Grof, Hájek, Tribuncovs, Brňák, Všetečka, Trefný – Hruška, Kraft, Duda – Procházka, Trochta, Skořepa – Jíra, Mikšovic, Hašek – Eiselt, Domin, Polanský. Trenér: Rulík.

Šestý finálový zápas 1. hokejové ligy se uskuteční na chomutovském ČEZ stadionu už v pátek od 17.30 hodin.