„Cílem byl postup do předkola. Máme splněno a teď jedeme nad plán,“ přiznal kadaňský trenér Jiří Rech, jehož tým vyřadil Tábor. Tři dva na zápasy.

Co sérii v předkole rozhodlo?

Domácí prostředí. Jak už jsem říkal, na jejich velkém ledě jsme nestačili, kdežto doma to kluci ubruslili. Navíc nám skvěle zachytal brankář Erik Štěrba.

Přesto, ani poslední zápas, třebaže před vlastními diváky, jednoduchý nebyl, že?

První dvě třetiny jsme se trápili, měli osm lidí venku. V přestávce jsme si řekli, že se nesmíme nechat vylučovat. Povedlo se a v závěru jsme byli jednoznačně lepší.

A teď vás čeká ústecký lídr základní části soutěže…

Je jasné, že nemáme co ztratit. Vždyť ještě v listopadu jsme byli v tabulce poslední. Ale o další překvapivý postup se popereme. Budeme se snažit soupeře před předpokládanou bitvou s naším áčkem (pozn. red KLH Chomutov, oba kluby mají úzké vazby) unavit.

Nebude naopak po předkole a pěti vyrovnaných zápasech unaven váš tým?

To máte dvojsečné… Máme za sebou náročný program, ale jsme v herním rytmu, který může soupeři chybět. Loni jsem to zažil v Chomutově. Tenkrát jsme sice měli čas na přípravu, ale pak jsme se do tempa těžko dostávali a dost se trápili. Včera jsme měli volno, dnes trénujeme a zítra jdeme na další zápas. Tak