Litvínovská muka trvala necelé dva měsíce a součástí přípravy bylo i týdenní soustředění v Turecku. „Příprava byla dlouhá a náročná, ale nevím o tom, že by si někdo z hráčů stěžoval," pousmál se nový trenér Litvínova Petr Rosol, který vytvořil tandem s Vladimírem Jeřábkem. „Kluci už se těšili na volno, tak doufám, že si orazí a budou fit, až půjdou na led."

Nováček extraligy z Chomutova musel zkrátit letní dril o dva týdny, neboť sezonu si díky baráži protáhl až do konce dubna. „Stihli jsme všechno, co jsme chtěli. Jediné, co nás trošku brzdilo, bylo pár zranění. Jinak jsem s přípravou spokojený," řekl kouč Jiří Doležal, který převzal Piráty během play off a dovedl je po 38 letech mezi elitu. „Hráči se těší na extraligu a na evropskou ligu, ale teď si chtějí hlavně odpočinout, v hlavě mají jen dovolenou."

Během přípravy došlo na obměnu kádru. Litvínovskou baštu opustili Černošek, Jareš, Rindoš, Heinisch, Hujsa a Skuhrovec, který ukončil kariéru. Verva získala řízného zadáka Posmyka a Hanzla s brankářem Francouzem. „Už má být dořešený i příchod obránce Jirky Zemana z Ústí, který s námi absolvoval přípravu. Vypadá to, že nikdo další nás neposílí. Odvíjí se to od financí a ty nejsou, takže kádr asi zůstane takový, jaký je," je smířený kouč. Stále se neví, jestli bude pokračovat v kariéře 41letá hvězda Ručinský. „Ještě se nerozhodl, uvidíme," pokrčil rameny Rosol.

Piráti propustili Endála, Grofa, Diviše, Heřmana, Fialu, Havíře a Jillsona. Do své party zvali Důrase, Rýgla, Lučku, Zálešáka, Lušňáka a gólmana Kostúra. „Další posily máme v hledáčku, jednání probíhají," odtajnil obchodní a marketingový ředitel chomutovského klubu David Dinda. „Sháníme dva elitní hráče do první formace, ale tihle hráči čekají na to, zda se dohodnou na kontraktu s některým klubem KHL, takže je to trochu složitější. Uvidíme, jak to dopadne."

V obou severočeských táborech si hráči užijí volna tři týdny. V Litvínově se znovu sejdou 23. července, první trénink na ledu proběhne o dva dny později. To už by se měl k týmu připojit forvard Trávníček, který měl individuální přípravu a snad i Ručinský. Verva sehraje osm přípravných zápasů, účast na turnaji v Trenčíně je nejistá. „Příležitost dostanou všichni, kteří jsou v kádru," slíbil Rosol.

Nejdřív vyjedou na led Piráti, kteří se pustí do prvního dobrovolného tréninku už 22. července večer. Poslední červencový den nastoupí Chomutov k prvnímu utkání, kterým bude souboj v rámci European Trophy se Slovanem Bratislava. „Turnaj má svou kvalitu a týmy, které do Chomutova přijedou, jsou špičkovými evropskými celky. Slovan Bratislava je navíc nováčkem KHL. Věřím, že si diváci cestu na stadion najdou a bude to pro ně stejný zážitek, jako pro celý klub," dodal na závěr Dinda.

)