Pro klubový web se rozpovídal i o špatných výsledcích, které nyní provázejí chomutovský tým. „Musíme hlavně začít dávat góly. Nesmíme ovšem zapomínat na obranu. Musíme dobře bránit a nesmíme dostat více branek, než dáme. S Duklou jsme udělali maximum pro to, abychom ty poslední výsledky hodili před domácím publikem za hlavu a předvedli, že opravdu umíme hrát hokej. Bohužel se to dnes nepodařilo.“

Jihlava v Chomutově proměnila dvě přesilové hry. Pokaždé přitom seděl na trestné lavici právě Marek Sikora. „Při prvním vyloučení jsem si nebyl jistý. Jel jsem ke gólmanovi a byl jsem přistrčen. Lehce jsem brankáře strčil a on z toho udělal velké divadlo. Druhé vyloučení bylo asi zasloužené. Čekal jsem, že přijíždějící hráč dostane puk, tak jsem mu šel do těla.

Puk ovšem nakonec směřoval k jinému hráči a já svůj pohyb již nedokázal zastavit, bohužel jsem tím poslal mančaft do tří,“ okomentoval Sikora svá vyloučení, jelikož v obou případech odcházel na trestnou lavici s překvapeným výrazem.
Do konce základní části zbývá Pirátům odehrát čtyři utkání. Tuto sérii zahájí ve středu v sousední Kadani, která stále bojuje o play off. Utkání začíná v 18:00.

Jarina držel Kadaň, přesto si odvezla pouze bod
Brankář Kamil Jarina byl jednou z největších postav utkání Kadaně v Havlíčkově Brodě. V první třetině doslova dováděl domácí hráče k šílenství a až do 57. minuty držel čisté konto a hubený náskok hostů. Pouze gól Skořepy ale nakonec na vítězství nestačil. Domácí tým využil v prodloužení přesilovou hru a rozhodl o tom, že dva body zůstanou v Kotlině.

„Nejvíce nás trápila koncovka, žádnou naši šanci jsme nedokázali využít. Potom jsme se sice dostali do vedení, ale soupeř nás ve třetí třetině dostal pod tlak,“ komentoval utkání trenér Radek Šíp. Po porážce se Kadaň propadla na jedenáctou příčku, na play off přitom ztrácí již pět bodů.

Piráti Chomutov – HC Dukla Jihlava 1:4 (0:1,1:2,0:1)
Branky a nahrávky: 26. Endál (Kraft) – 5. Ficenc (Hodek, Hubáček), 22. Hubáček (Čachotský, Kolafa), 27. Jeslínek (Domin), 59. Dobrovolný. Rozhodčí: Pavlovič – Frodl, Ondráček. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 583. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Piráti Chomutov: Duba (Řehoř) – Pulpán, Palin, Mrázek, Bartejs, Jillson, Rutta, Macháček, Hanták – Hřebejk, Kraft, Hruška – Seman, Procházka, Endál – Hromas, Sikora, Jíra – Hafenrichter, Diviš, Heřman
HC Dukla Jihlava: Novotný (Halmoši) – Petráček, Dobrovolný, Jaroš, Hubáček, Bezděk, Pěška, Polcar, Ficenc, Maliník, Krupka, Kolafa, Vysloužil, Domin, Grundmanis, Čachotský, Jeslínek, Padělek, Malena, Hodek
Havlíčkův Brod – SK Kadaň 2:1p (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 57. Meidl (Ostrčil, Štěpánek), 61. Vondráček (Zohorna, Ostrčil) – 35. Skořepa (Charousek). Rozhodčí: Pavel Wütherle – Václav Guth, David Rittich. Vyloučení: 2:4, navíc Vondráček (HBR) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 758. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1.
Havlíčkův Brod: Suchan – Knesl, Morava, Pavlík, Jelínek, Protivný, Ostrčil, Blažek – Vondráček, Semorád, Zohorna – Polodna, Křivohlávek, Kostourek – Musil, Štěpánek, Meidl – Švaňhal, Zábranský, Rytnauer – Stehlík
SK Kadaň: Jarina – Vojta, Trefný, Szakal, Tomeček, Révay, Malínský, Zmeškal, Bombic – Polák, Chlouba, Bursík, Andres, Charousek, Kůs, Novák, Mikšovic, Skořepa, Stoklasa, Stehlík, Boušek.